centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

Warszawa, 31.05.2005 Koordynator: Ewa Jagielska

LISTA PRODUKTÓW - LAUREATÓW KONKURSU
CERTYFIKAT TELEKOMUNIKACYJNY "WPROST" 2005

Producent

Firma zgłaszająca

Produkt

Opis produktu

Logotec Engineering S.A.

Logotec Engineering S.A.
tel. +48 32 222 93 30

Logotec Mobile@Connector

(produkt polski)

System budowy aplikacji mobilnych dla niewielkich firm: - każdy rozpoczynając od poziomu tzw. "power usera"
- okres nauki w dniach a nie w miesiącach
- po zdobyciu doświadczenia tworzenie aplikacji powinno być możliwe w czasie godzin/dni
Rozwiązanie to jest jedynym w swoim rodzaju rozwiązaniem w skali świata. W grudniu 2004 Microsoft Emerging Business Team zaliczył Logotec do grona 25 najbardziej interesujących/innowacyjnych firm softwarowych świata.

Linksys A Division of Cisco Systems

Konsorcjum FEN Sp. z o.o. ul. Dąbrowskiego 273A, 60-406 Poznań

Linksys WRT54GX

router szerokopasmowy bezprzewodowy SRX (Speed and Range eXpansion) używa 2 nadajników i 3 odbiorników fal radiowych. Sygnał wysyłany przez nadajniki odbija się od napotkanych przeszkód, a odbiornik potrafi przetworzyć sygnał otrzymany z kilku kierunków. Efektem jest 3-krotne zwiększenie zasięgu sieci i aż 8-krotny wzrost prędkości transferu danych w porównaniu z tradycyjną siecią B lub G.
Przyrost wydajności sieci jest zauważalny zwłaszcza wewnątrz pomieszczeń - SRX wykorzystuje odbicia fal radiowych od napotkanych przeszkód (np.: meble, ściany). W ten sposób redukuje do minimum ilość "martwych miejsc" (dead spots), których nie jest w stanie pokryć tradycyjna sieć WLAN.

T-Systems International Carrier Sales & Solutions

T-Systems Polska, dział ICSS

WiFi Roaming

System, który urealnia dostęp do WiFi - pozwala na bezgotówkowe korzystanie z punktów dostępu należących do różnych firm. Użytkownik logujący się do sieci np. na lotnisku we Frankfurcie, uwierzytelniany jest w sieci swojego operatora np. w Polsce i otrzymuje fakturę za usługę od swojego operatora w kraju. Usługa adresowana do operatorów punktów dostępu bezprzewodowego, firm telekomunikacyjnych, operatorów komórkowych, ISP. Przykład: "Connexion by Boeing" - szerokopasmowy dostęp do Internetu na pokładach samolotów.
Platforma WiFi Roaming łączy rozproszone hotspoty w jedną ogromną sieć, umożliwiającą końcowemu użytkownikowi bezprzewodowy dostęp do Internetu z każdego podłączonego do niej hotspota przy użyciu jednego loginu i hasła przydzielonego przez rodzimego operatora.

Siemens

Siemens Sp. z o.o.

HiPath 1220

"Mercedes wśród central telefonicznych"
Chcesz otwierać bramę wjazdową, obsługiwać domofon, włączać zdalnie urządzenia? Do tego służy jeden z klawiszy aparatów.
CD ROM z oprogramowaniem w języku polskim, w skład którego wchodzi aplikacja do zarządzania i programowania aparatów, rozliczania kosztów połączeń z buforem taryfikacyjnym, sterowniki do integracji komputera z telefonem i wyboru numeru z aplikacji MS Outlook? lub dowolnego programu CTI. Klienci mogą automatycznie dokonać upgrade oprogramowania

DCS Computer Consultants Group Sp. z o.o.

DCS Computer Consultants Group Sp. z o.o.

Internetowy Serwis Konfiguracyjny / ISK

(produkt polski)

aplikacja umożliwiająca automatyczną konfigurację telefonów komórkowych w celu wykorzystania usług WAP (CSD i GPRS), MMS, Internet (CSD i GPRS), Streaming, SyncML oraz E-mail w sieci konkretnego operatora GSM.
Dzięki temu, że konfiguracja telefonu GSM dokonywana jest za pośrednictwem specjalnego SMS konfiguracyjnego, bardzo łatwe staje się korzystanie ze wszelkich usług udostępnianych przez operatora GSM ? wystarczy zaakceptowanie na telefonie przesłanej z ISK konfiguracji. ISK daje również użytkownikom szerokie możliwości w zakresie zamawiania konfiguracji, które może się odbywać przez interfejsy WWW, SMS i WAP.
W chwili obecnej ISK pozwala w indywidualny sposób konfigurować ok. 250 modeli telefonów i zawiera łącznie około 1500 konfiguracji różnych usług dostępnych w sieciach GSM (WAP, MMS, Internet, Streaming, SyncML, E-mail).

  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78