centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

Warszawa, 29.07.2009 Koordynator: Iwona Nowosielska

PRELEGENCI

Robert Dąbroś

Robert Dąbroś

Jest inżynierem systemowym i konsultantem ds. bezpieczeństwa w firmie McAfee Polska, z którą jest związany od kwietnia 2003 roku. Jako specjalista w zakresie technologii i produktów bezpieczeństwa sieciowego odpowiada za wsparcie techniczne działu handlowego oraz doradztwo dla partnerów i klientów we wdrożeniach i instalacjach korporacyjnych w Polsce i Europie Wschodniej. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako inżynier wsparcia sprzedaży w DNS Polska - firmy zajmującej się między innymi dystrybucją rozwiązań firm SUN Microsystem, RSA Security oraz HP OpenView.
Dąbroś jest absolwentem wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.


Tomasz Jaworski

Tomasz Jaworski

Senior Account Technology Consultant w EMC specjalizujący się w wirtualizacji, jej aspektach biznesowych i wpływie na reorganizację infrastruktury IT. Od 2007 roku intensywnie uczestniczy w wielu dużych projektach modernizacji IT z wykorzystaniem wirtualizacji serwerów (w oparciu o VMware) i infrastruktury informacyjnej EMC. Jego głównym obszarem zainteresowania jest podnoszenie sprawności, jakości i efektywności procesów IT poprzez techniczne realizowanie branżowych dobrych praktyk w szczególności ITIL. Certyfikowany specjalista VMware i architekt EMC. Aktywnie uczestniczy w wymianie wiedzy i doświadczeń z zakresu wirtualizacji na wielu forach branżowych, pozytywnie motywując do współpracy różnych uczestników rynku. Ma ponad 12 lat doświadczenia w tworzeniu sprawnych rozwiązań wykorzystujących nowe technologie, zarządzaniu projektami, konsultingu na styku biznesu i technologii oraz popularyzowaniu IT.
Największe osiągnięcia: zona i troje dzieci. Pasje: biegi długodystansowe, ogrodnictwo, sztuki walki.


Krzysztof Młynarski

Z wykształcenia i zamiłowania informatyk. Specjalizuje się w bezpieczeństwie systemów operacyjnych i sieci rozległych. Pierwszą pracę zawodową podjął w CI CUP jako programista w roku 1988. Od 1991 roku silnie związany z rozwojem sieci Internet w Polsce, początkowo tylko w środowiskach akademickich (Uniwersytet Warszawski, UMCS i KUL w Lublinie), a następnie również w środowiskach biznesu. W 1992 roku pracował we Francji dla tamtejszej giełdy papierów wartościowych, jako programista sieciowy. W roku 1993 założył własną firmę - Teleinformatica, która działa do dziś na rynku bezpieczeństwa systemów komputerowych, obsługując średnie i duże przedsiębiorstwa (w tym Narodowe Fundusze Inwestycyjne i banki). W roku 1995 bierze czynny udział w organizowaniu Stowarzyszenia Polska Społeczność Internetu (PSI), którego jest członkiem-założycielem. W 1996 był współzałożycielem Instytutu Bezpieczeństwa Sieciowego (obecnie ENSI). Ze współpracy z IBS rezygnuje po sześciu miesiącach. W tym samym mniej więcej czasie pełni funkcję koordynatora sieci IRC w Polsce.
Od lat czynnie popularyzuje wiedzę informatyczną poprzez szereg publikacji w czasopismach branżowych (wydawanych przez wydawnictwa: Lupus, Software i IDG), jak i współtworzenie programów telewizyjnych (cykl "Internet w Jedynce" w TVP1, "Telebajt" i "Pierwszomajowe spotkania z Internetem" (Warszawski Ośrodek Telewizyjny)). Jest też częstym gościem w audycjach telewizyjnych i radiowych poświęconych tematyce bezpieczeństwa informacji.


Wojciech Obst

Wojciech Obst

Informatyką interesuje się od najmłodszych lat. Absolwent Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu. Pierwszym sukcesem na polu oprogramowania, było wygranie Wystawy Młodych Elektroników w kategorii Program Komputerowy. Jego pasją jest rynek oprogramowania biznesowego oraz nowoczesne metody wytwarzania aplikacji. Aktywny członek i założyciel dwóch grup .NET-owych,w Poznaniu i w Wrocławiu, gromadzących profesjonalistów związanych z technologią Microsoft .NET Framework. Właściciel i redaktor serwisu soablog.pl - jednego z największych w Polsce serwisów i blogów, poświęconych architekturze zorientowanej na usługi (SOA), tematyce cloud computing oraz wytwarzaniu i projektowaniu oprogramowania biznesowego.
Zawodowo konsultant serwisu oprogramowania w Open Text Corporation - specjalizuje się w serwisowaniu oprogramowania klasy Web Content Management. Wdraża, szkoli i pomaga klientom.
Prywatnie wielki fan muzyki progresywno-rockowej, mutliinstrumentalista (ze szczególnym wskazaniem na pianino) i wielbiciel twórczości literackiej Witolda Gombrowicza.


Bogdan Pilawski

Bogdan Pilawski

Doktor nauk ekonomicznych, informatyk z blisko 35 letnią praktyką w przemyśle i bankowości. Główny specjalista z zakresu strategii i architektury informatycznej w Banku Zachodnim WBK i wykładowca akademicki. Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego i jego Izby Rzeczoznawców, członek Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej i członek Rady Programowej Konferencji "Tvorba Softwaru" w Ostrawie (Republika Czeska). Autor licznych opracowań fachowych i wystąpień na seminariach i konferencjach w kraju i zagranicą. Stały felietonista i autor polskiej edycji tygodnika "Computerworld".


Maciej Rak

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (kierunek elektronika). W firmie Hewlett-Packard pracuje od 1996 roku. Od czterech lat zajmuje się rozwojem biznesu produktów HP BladeSystem oraz oprogramowania zarządzania systemami klasy x86. Jest również szefem HP Solutions Center w Polsce.


Jarosław Stępień

Architekt Rozwiązań w dziale Enterprise Storage and Servers (Serwery i Pamięci Masowe dla Przedsiębiorstw).
W Hewlett-Packard Polska od ponad 10 lat zajmuje się projektowaniem kompleksowych rozwiązań dla systemów krytycznych i kalkulacją TCO dla największych klientów HP w Polsce. Obecnie odpowiedzialny za rynek finansowy.


Zbigniew Swoczyna

Zbigniew Swoczyna

Od ponad 10 lat pracownik Sun Microsystems Polska, specjalizacja: Systemy Pamięci Masowych. Brał czynny udział w znacznej części dużych projektów dostarczanych przez Sun'a w Polsce. Zakres zainteresowań: centralne systemy dyskowe, rozwiązania HA i DR, systemy klastrowe, systemy backupu i archiwizacji danych, wirtualizacja systemów pamięci masowych, sieci SAN.
Obecne stanowisko: Szef działu Inżynierów Systemowych, Storage Architect.
Wcześniej: Inżynier Systemowy Computevision GmbH, absolwent (a później pracownik), Politechniki Warszawskiej, wydział MEiL.


Piotr Waglowski

Piotr Waglowski

Prawnik, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet (www.vagla.pl), słuchacz studiów doktoranckich prowadzonych w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Otrzymał tytuł Internetowego Obywatela Roku 2001, przyznany przez Komitet Organizacyjny Internetu Obywatelskiego za istotny wkład w budowanie podstaw społeczeństwa informacyjnego w Polsce, w listopadzie 2005 roku został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za zasługi dla rozwoju informatyzacji w Polsce.
Wszedł w skład Komitetu Organizacyjnego obchodów Światowego Dnia Telekomunikacji w roku 2002 oraz 2003, w roku 2007 wszedł w skład Komitetu Organizacyjnego obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. Członek Założyciel, a następnie (w latach 2000-2006) członek zarządu stowarzyszenia Internet Society Poland (http://www.isoc.org.pl). W latach 2006-2007 członek Rady Informatyzacji pierwszej kadencji - organu opiniodawczo-doradczego ministra właściwego do spraw informatyzacji, w marcu 2007 wybrany do Rady Izby Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (w PIIT reprezentuje spółkę UBIK Business Consulting sp. z o.o.). Autor książki Prawo w sieci. Zarys regulacji internetu, Gliwice 2005.

  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78