centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

Warszawa, 02.12.2009 Koordynator: Iwona Nowosielska

PRELEGENCI

Robert Gwiazdowski

Robert Gwiazdowski

Doktor habilitowany nauk prawnych. Profesor Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. Adwokat. Doradca Podatkowy. Prezydent Centrum Adama Smitha. Autor książek: "Sprawiedliwość a efektywność opodatkowania", "Podatek progresywny a proporcjonalny", "Słowniczek klasycznego liberalizmu" oraz wielu artykułów naukowych, popularnonaukowych i publicystycznych z zakresu prawa gospodarczego i ekonomii.

Konrad Konarski

Konrad Konarski

Jest wspólnikiem w międzynarodowej kancelarii prawnej Baker & McKenzie i kieruje praktyką z zakresu rynków kapitałowych w jej warszawskim biurze. Specjalizuje się w krajowych i zagranicznych ofertach publicznych polskich spółek oraz w transakcjach przejęć spółek notowanych na giełdzie. Doradzał m.in. przy pierwszej ofercie publicznej oraz wprowadzeniu akcji spółek Telekomunikacja Polska, PKN Orlen, EFL, Netia Holdings, AmRest, Cinema City, MOL i Astarta oraz przy przejęciach spółek Kredyt Bank, Amerbank, Fortis Bank Polska, Budimex, Unimil i Warta. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu oraz członek stowarzyszony Amerykańskiej Rady Adwokackiej. W latach 2002-2009 uznawany przez prestiżowe czasopismo branżowe International Financial Law Review za jednego z "Wiodących Polskich Prawników w dziedzinie Rynków Kapitałowych w Polsce". Jest także rekomendowanym prawnikiem z prawa rynków kapitałowych w rankingach IFLR1000, Legal500, PLC Which Lawyer oraz Chambers. Autor publikacji z zakresu prawa spółek i prawa papierów wartościowych, m.in. "Partly Cloudy, Bright Sky Ahead. The Outlook for Securitization in Poland", Deutsche Bank Global Securitization Guide, 2004 oraz współautor publikacji "A Practitioner's Guide to Mergers & Takeovers in the Emerging EU" wydanej przez City & Financial Publishing w Londynie. Jest częstym wykładowcą na szkoleniach i konferencjach z zakresu rynków kapitałowych, prawa spółek, obowiązków informacyjnych i corporate governance. Przygotował koncepcję prawną i uczestniczył w praktycznej realizacji pierwszej w Polsce transmisji walnego zgromadzenia spółki publicznej z możliwością głosowania on-line (spółka PKN Orlen).


Krzysztof Oplustil

Krzysztof Oplustil

Doktor nauk prawnych, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ (1998). Doktorat z zakresu polskiego i niemieckiego prawa spółek obronił na Uniwersytecie Ruperta i Karola w Heidelbergu (2000). Adiunkt w Katedrze Polityki Gospodarczej Uniwersytetu Jagiellońskiego (od 2001 r.) oraz w Instytucie Niemieckiego i Europejskiego Prawa Spółek i Prawa Gospodarczego Uniwersytetu w Heidelbergu (w okresie luty 2002-styczeń 2005 r.). Laureat ufundowanej przez Fundację im. Alexandra von Humboldta nagrody im. Sofji Kowalewskiej. Prawno-porównawcze i interdyscyplinarne badania koncentruje na prawie gospodarczym i cywilnym oraz na prawie europejskim. Autor licznych publikacji, w tym monografii, z tego zakresu. W okresie 2003-2005 był członkiem zespołu ekspertów przy Ministerstwie Sprawiedliwości RP, który przygotował projekt ustawy o europejskim zgrupowaniu gospodarczym i spółce europejskiej oraz ustawy o spółdzielni europejskiej. Członek zespołu ekspertów przy Ministerstwie Sprawiedliwości ds. reformy regulacji spółki z o.o.


Artur Rutkowski

Artur Rutkowski

Absolwent Wydziału Mechatroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Od początku swojej kariery zawodowej związany ze spółkami Grupy MCX. Obecnie pracuje w MCX Telecom na stanowisku Product Managera odpowiedzialnego za rozwiązania wideokonferencyjne. Prowadził m.in. projekt wdrożenia systemu rejestracji rozpraw sądowych z wykorzystaniem systemów komunikacji audio-wideo.

  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78