centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

Warszawa, 08.02.2010 Koordynator: Teresa Olszak

PRELEGENCI

Dorota Buchwald

Dorota Buchwald

Teatrolog, absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1985). Od początku pracy zawodowej zajmuje się teorią i praktyką dokumentowania teatru. Od 1997 roku kieruje Pracownią Dokumentacji Teatru (a także największego archiwum współczesnego teatru), która do 2003 roku działała przy Związku Artystów Scen Polskich, a obecnie jest częścią Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
Od 1995 roku redaktor miesięcznika "Dialog". Autorka artykułów opublikowanych przez Teatr, Pamiętnik Teatralny, Notatnik Teatralny i Dialog, uczestniczka konferencji naukowych poświęconych internetowym systemom informacji naukowej i problemom dokumentacji teatralnej.


Jarosław Czuba

Jarosław Czuba

Prawnik, absolwent SGH i WSPiZ na kierunkach zarządzanie. Realizował obowiązki Dyrektora Generalnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Prawnego MKiDN. W ramach swoich obowiązków był odpowiedzialny za realizację polityki audiowizualnej i ochronę prawa autorskiego. Jako przedstawiciel rządu uczestniczył w pracach nad regulacjami europejskimi w zakresie radiofonii i telewizji oraz ochrony własności intelektualnej.
Współorganizator oraz uczestnik konferencji i seminariów poświęconych tej tematyce.
Posiada doświadczenie w kierowaniu instytucjami kultury.
Obecnie Zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Audiowizualnego.


Rafał Golat

Rafał Golat

Radca prawny w Departamencie Prawnym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, arbiter Sądu Polubownego do Spraw Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji, autor licznych publikacji prasowych i książkowych na tematy związane z prawem kultury, własności intelektualnej i przemysłowej, prawa cywilnego, gospodarczego i podatkowego.Emilian Kamiński

Emilian Kamiński

Twórca, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Kamienica.
Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Reżyser, pisarz, wokalista.
Wybitny twórca, człowiek o bogatym dorobku artystycznym.
Jest laureatem wielu nagród teatralnych. Jego praca społeczna i kulturalna została kilkakrotnie uznana i doceniona przez władze RP.
Otrzymał również tytuł Europejczyka Roku 2009 w dziedzinie kultury przyznawany przez Monitor Unii Europejskiej.
Jest jednym z nominowanych przez Prezydenta m. st. Warszawy, Ambasadorem Kultury - Warszawa 2016 Europejska Stolica Kultury.Anna Kasińska

Specjalistka ds. Public Relations w Dziale Komunikacji i Rozwoju Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka (od grudnia 2008). Kończy kulturoznawstwo w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w HBO Polska (2006) oraz Fundacji Partners (2007-2008); w obu instytucjach zajmowała się komunikacją zewnątrzną oraz współpracą z mediami. W Teatrze Dramatycznym zajmuje się kreowaniem i dbaniem o wizerunek teatru, kontaktem z mediami oraz opracowywaniem i wdrażaniem innowacyjnych strategii komunikacji zewnętrznej oraz w internecie. Stworzyła pierwszy osobowy profil instytucji na Facebooku. Współtworzy grupę performatywno-kulinarną MASH/HER/DIP.


Krzysztof Lisiak

Z wykształcenia informatyk, z pasji fotograf. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
Od ośmiu lat specjalizuje się w tworzeniu wizerunków internetowych instytucji kultury Województwa Śląskiego. Tworzył strony internetowe Filharmonii Śląskiej w Katowicach, Teatru w Śląskiego w Katowicach, Teatru Nowego w Zabrzu, Opery Śląskiej w Bytomiu, Teatru Rozrywki w Chorzowie i Teatru Zagłębia w Sosnowcu.
Obecnie koncentruje swą działalność na Filharmonii Śląskiej i Teatrze Śląskim w Katowicach gdzie realizuje swe koncepcje jako webmaster i fotograf. W Teatrze Śląskim pełni również funkcję rzecznika prasowego.
W sferze działalności artystycznej brał udział, jako fotografik, w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego zdjęcia teatralne publikowały m.in. Teatr, Polityka, Przekrój, Rzeczpospolita, Dziennik Polska Świat i Wydawnictwo Śląsk.
Jest autorem szeregu projekcji filmowych, animacji i plakatów do spektakli teatralnych w Teatrze Śląskim i Teatrze Nowym w Zabrzu.
Jest właścicielem firmy COM-promis w Katowicach zajmującej się projektowaniem, budową i eksploatacją sieci komputerowych oraz hostingiem stron internetowych.


Paweł Passini

Paweł Passini

Absolwent Wydziału Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat wielu prestiżowych nagród. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Teatralnym Chorea stworzył pierwszy w Europie teatr internetowy neTTheatre. Nominowany do Paszportu Polityki w 2008 roku.


Artur Szczęsny

Pomysłodawca i redaktor naczelny Teatralnej Telewizji Internetowej e-teatr.tv Katowice, to pierwsza w Polsce redakcja ogólnopolskiej telewizji o teatrze "e-teatr.tv", której wydawcą jest Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Prezes Stowarzyszenia prokulturamedia w Katowicach zajmującego się nowymi mediami, edukacją pozaszkolną, kulturą i rozrywką. Instruktor w Chorzowskim Centrum Kultury, gdzie prowadzi zajęcia Akademii Dziennikarsko-Teatralnej. Instruktor teatralny w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych, gdzie prowadzi zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i studentów. W placówce zajmuje się również klubem artystycznym "Piwnica na dachu", który upowszechnia wszystkie rodzaje sztuki, prezentuje ciekawych zjawisk kulturalnych, muzycznych, teatralnych. Wolontariusz teatralny w Regionalnym Ośrodku Kultury w Katowicach, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Śląskiego. Student organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach. Ukończył warsztaty sztuki performance oraz warsztaty oparte na metodzie Jerzego Grotowskiego. Ukończył szkolenie "Aktywny obywatel" w Fundacji im. Roberta Schumana w Warszawie oraz Szkołę Nowego Europejczyka w Wyższej Szkole Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach. Zdobył I miejsce w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej na najlepszy młodzieżowy Samorząd województwa Śląskiego, któremu przewodniczył przez dwa lata. Jako wokalista zdobywca I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Muzyki i Pieśni im. S. Hadyny w Zespole Pieśni i Tańca "Śląsk".


Marcin Werla

Marcin Werla

Absolwent kierunku Informatyka na Politechnice Poznańskiej, od 2002 roku pracuje w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym jako analityk systemów komputerowych. Od roku 2004 prowadzi Zespół Bibliotek Cyfrowych PCSS, odpowiedzialny m.in. za rozwój oprogramowania dLibra, Federację Bibliotek Cyfrowych oraz koordynację przyłączania zasobów polskich lokalnych i regionalnych bibliotek cyfrowych do Europeany. Współorganizator cyklicznych warsztatów "Biblioteki cyfrowe" i konferencji "Polskie Biblioteki Cyfrowe". Jego zainteresowana zawodowe obejmują architekturę bibliotek cyfrowych, integrację zasobów rozproszonych bibliotek cyfrowych oraz inżynierię oprogramowania, a w szczególności zarządzanie produktami informatycznymi.

  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78