centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

Warszawa, 24.02.2011 Koordynator: Agata Soboń

PRELEGENCI

Elżbieta Andrukiewicz

Elżbieta Andrukiewicz

Doktor nauk technicznych, jest wybitnym ekspertem polskim i międzynarodowym z zakresu bezpieczeństwa informacji oraz systemów teleinformatycznych. Od wielu lat zajmuje się:
- metodykami oceny bezpieczeństwa informacji oraz systemów teleinformatycznych
- opracowywaniem i wdrażaniem polityk bezpieczeństwa w organizacjach opartych na zarządzaniu ryzykiem
- opracowywaniem i wdrażaniem bezpiecznych i wiarygodnych usług komunikacji elektronicznej
- metodykami audytu bezpieczeństwa informacji oraz systemów teleinformatycznych.
Jest autorem licznych publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz prezenterem i wykładowcą na licznych konferencjach i warsztatach poświęconych tej tematyce w Polsce i na świecie.
Przewodnicząca Komitetu Technicznego 182 ds. Ochrony Informacji w Systemach Informatycznych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, ekspert ISO/IEC podkomitetu SC27 "Information techniques, IT Security" oraz podkomitetu SC34 "Information techniques. Document Description and Processing Languages".
Edytor norm międzynarodowych z zakresu bezpieczeństwa informacji, aktualnie ISO/IEC 27005 Information Security Risk Management (revision) oraz ISO/IEC 27000 Information Security Management Systems. Fundamentals and Vocabulary.
Audytor wiodący systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, z wieloletnim doświadczeniem praktycznym zdobytym w trakcie ponad 100 audytów bezpieczeństwa w instytucjach administracji publicznej, organizacjach sektora telekomunikacyjnego, bankowego i ubezpieczeniowego, elektroenergetycznego, IT, handlowego, usług medialnych.


Jarosław Mojsiejuk

Jarosław Mojsiejuk

Prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, pracownik Hewlett-Packard Polska i "Cyfrowego Polsatu S.A.".
Były pracownik naukowy Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. W latach 1991-1992 dyrektor izby gospodarczej w Białymstoku. W latach 1992-2001 Dyrektor Departamentów i Biur w MSWiA m.in. Departamentu Spraw Obywatelskich i Departamentu Migracji i Uchodźstwa, autor i współautor projektów ustaw związanych m.in. z ochroną informacji, problematyką rejestrów i ewidencji w systemach teleinformatycznych, ekspert i uczestnik prac w Podkomisji Sejmowej ds. rozpatrzenia projektu ustawy o podpisie elektronicznym z ramienia Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.
Autor publikacji na temat podpisu elektronicznego i gospodarki elektronicznej m.in. w: Vademecum Podpisu Elektronicznego. Rzeczpospolitej, Gazecie Bankowej.
W l. 2005 - 2007 Wiceprezes, a obecnie członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Członek Zarządu Stowarzyszenia "Sygnał".


Kazimierz Schmidt

Kazimierz Schmidt

Absolwent Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego (1989) i Podyplomowego Studium Bibliotek Naukowych przy Wydziale Historii UW (1993). Interesuje się szeroko pojętą problematyką zarządzania informacją i dokumentacją, z czym związany jest od początku pracy zawodowej (kolejno: biblioteka naukowa, Archiwum Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych Telewizji Polskiej, a od 2003 do końca 2009 - Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych).
Autor artykułów, a także moderator i jednocześnie aktywny uczestnik forów internetowych, związanych z archiwizacją dokumentów elektronicznych oraz zastosowaniem dokumentu elektronicznego w praktyce administracyjnej.


Michał Tabor

Michał Tabor

Absolwent wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert w zakresie systemów PKI, elektronicznej administracji oraz bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Autor specjalistycznych publikacji z zakresu dokumentu elektronicznego. Dyrektor operacyjny Trusted Information Consulting, firmy oferującej profesjonalne wsparcie w zakresie stosowania podpisu elektronicznego oraz metod wdrażania Infrastruktury Klucza Publicznego.

  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78