centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

Warszawa, 29.03.2011 Koordynator: Magdalena Kowalska

PRELEGENCI

Wiesław Godzic

Wiesław Godzic

Ur. 1953, profesor zw. nauk humanistycznych, filmoznawca i medioznawca. Związany z Uniwersytetem Śląskim (do 1983) i Jagiellońskim (do 2003), obecnie jest wykładowcą i prorektorem w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Zajmuje się semiotyką i retoryką przekazów medialnych. Stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej, Central European University, Getty Foundation i Deutscher Akademischer Austauschdienst oraz norweskich fundacji rządowych. Wykładał m.in. w Cleveland State University, Rochester University w USA, Middlesex University w Londynie oraz w Bergen i Trondheim w Norwegii.
Ostatnio wydał "Znani z tego, że są znani. Celebryci w kulturze tabloidów" (WAiP, 2007) oraz zredagował podręcznik akademicki "Media audiowizualne" (WAiP, 2010).


Rafał Golat

Rafał Golat

Radca prawny w Biurze Obsługi Prawnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, arbiter Sądu Polubownego do Spraw Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji, autor licznych publikacji prasowych i książkowych na tematy związane z prawem kultury, własności intelektualnej i przemysłowej, prawa cywilnego, gospodarczego i podatkowego.


Wiesław Johann

Wiesław Johann

Ukończył w 1964 studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Odbył następnie aplikację prokuratorską. W 1973 podjął pracę jako dziennikarz w Polskim Radiu, gdzie był zatrudniony do 1981.
Od 1982 pracował jako adwokat, był m.in. obrońcą w procesach politycznych. Od 1990 pełnił szereg funkcji publicznych, w tym pełnomocnika rządu ds. likwidacji Głównego Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk oraz przewodniczącego Komisji Rewizyjnej ds. Zwrotu Majątku Związków Zawodowych i Organizacji Społecznych.
Sędzia Trybunału Konstytucyjnego w latach 1997-2006.
Autor książek i publikacji naukowych z zakresu prawa prasowego i autorskiego, wykładowca w Collegium Civitas.


Dr Sebastian Kawczyński

Doktor nauk historycznych (Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego, 2003), jeden z pomysłodawców i animatorów ruchu antyplagiatowego w Polsce. Od czerwca 2003 pełniąc funkcję prezesa zarządu Plagiat.pl Sp. z o. o. kieruje pierwszym polskim Internetowym Serwisem Antyplagiatowym Plagiat.pl. Autor licznych publikacji prasowych na temat plagiatowania, obecnie pracuje nad książką nt. zwalczania plagiatów i procederu pisania prac na zamówienie w szkolnictwie wyższym.


Kazimierz Pawlik

Urodzony w 1980 r. w Radomiu. W 2004 r. ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a w 2009 r. specjalność Studium Generale Europa w Instytucie Politologii UKSW. W latach 2006-2010 uczestnik dwóch edycji Studium Dziennikarstwa Europejskiego w Centrum Europejskim Natolin. Od 2010 r. aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie.
Autor ponad stu artykułów z zakresu prawa administracyjnego, cywilnego, gospodarczego i prawa własności intelektualnej. Specjalizuje się m. in. w zagadnieniu stosowania prawa autorskiego w szkolnictwie wyższym i w działalności naukowej. Współautor książki "Dyplom z Internetu. Jak korzystać z Internetu pisząc prace dyplomowe?" (Warszawa 2010/2011). Prelegent na krajowych konferencjach naukowych z dziedziny nauk prawnych i politycznych. Egzaminator z przedmiotów prawniczych na egzaminach korporacyjnych samorządu budowlanego. Działalność naukową łączy z praktyką w ramach pracy w kancelarii radcowskiej.


Dr Grzegorz Sołtysiak

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, doktor nauk ekonomicznych, pracownik naukowy ALMAMEMR - Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie, kierownik Katedry Etyki Gospodarczej i Zawodowej.
Autor i współautor cyklicznych audycji telewizyjnych: "Kulisy PRL-u", "Co przed nami ukrywano", "Półkowniki TVP" w TVP oraz "Filmowy przewodnik po Warszawie" w TVN Warszawa, współpracownik portalu internetowego Polskiego Radia.
Autor i współautor prac naukowych i popularnonaukowych, między innymi:
- Kodeksy etyczne w Polsce,
- Plagiat. Zarys problemu,
- Dylematy etyczne gospodarki rynkowej w Polsce,
- Okrągły Stół. Dokumenty i Materiały, T. I - V,
- Marzec 1968. Między tragedia a podłością,
- Księga listów PRL, T. I - III,
- Warszawa. Ballada o okaleczonym mieście,
- W stanie,
- Filmowy przewodnik po Warszawie.
Laureat nagrody Polcul Fundation.


Dr n. med. Marek Wroński

Marek Wroński

Od kilkunastu lat zajmuje się patologią nauki i w swoich zbiorach ma ponad 9 tys. przypadków kantów naukowych z całego świata, ze wszystkich dziedzin nauki. Lekarz z zawodu, w latach 1989-2006 pracował naukowo w Nowym Jorku zajmując się badaniami nad guzami mózgu. Od 2001 roku publicysta miesięcznika "Forum Akademickie", gdzie prowadzi popularny cykl "Z Archiwum Nieuczciwości Naukowej". W 2007 powrócił do Polski, obejmując w styczniu 2008 r. stanowisko Rzecznika Rzetelności Naukowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie działa prewencyjnie, prowadzi wykłady dla nauczycieli akademickich, doktorantów oraz studentów.

  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78