centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

Warszawa, 02.03.2011 Koordynator: Iwona Brokowska

PRELEGENCI

Gerard Karp

Jest adwokatem w zespole prawa telekomunikacyjnego i ochrony danych osobowych w kancelarii Wierzbowski Eversheds.
Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, nowych technologii i komunikacji elektronicznej.
Jego doświadczenie w zakresie ochrony danych osobowych uwzględnia m.in. prowadzenie ponadnarodowych projektów przekazywania danych. Gerard doradzał klientom w zakresie outsourcingu nowych technologii, handlu elektronicznego oraz brał udział w wielu postępowaniach regulacyjnych, dotyczących prawa nowych technologii.
Gerard ma bogate doświadczenie w projektach badających zgodność założeń biznesowych z wymogami prawa w obszarze ochrony danych osobowych oraz komunikacji elektronicznej, które obejmuje m.in. analizę ryzyk związanych z przetwarzaniem danych osobowych, w tym danych pracowniczych oraz z przetwarzaniem danych w ramach programów lojalnościowych. Doradzał przy wielu projektach transferu danych do krajów trzecich, outsourcingu oraz projektach z zakresu przetwarzania danych w sektorach m.in ubezpieczeniowym, farmaceutycznym, bankowym, Internetowym oraz marketingowym.
Gerard regularnie występuje na konferencjach poświęconych problematyce ochrony danych oraz ochrony informacji m.in. w sektorze telekomunikacyjnym oraz bankowym.
Jest doktorantem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Włada biegle językiem angielskim i francuskim.


Dr Paweł Litwiński

Paweł Litwiński

Adwokat, partner w kancelarii Barta Litwiński Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego UJ i Catholic University of America, Columbus School of Law, Washington.
Autor i współautor licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu prawa ochrony danych osobowych, prawa nowych technologii i prawa telekomunikacyjnego, w tym najnowszego komentarza do ustawy o ochronie danych osobowych (CH Beck, 2009), monografii "Ochrona danych osobowych w ogólnym postępowaniu administracyjnym" (Wolters Kluwer, 2009), a także pozycji p.t. "Prawo Internetu" (LexisNexis 2004, 2007), "Prawo reklamy i promocji" (LexisNexis 2007), monografii: "Ochrona danych osobowych. Aktualne problemy i nowe wyzwania" (2007), "Ochrona danych osobowych w Polsce z perspektywy dziesięciolecia" (2007) oraz "Prawo umów elektronicznych" (2006). Prowadzi wykłady m.in. na WPiA Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz WPiA UKSW w Warszawie. Prelegent na konferencjach, szkoleniach i kongresach związany z powyższą tematyką prawną. Ekspert Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji.


Dr Zbigniew Okoń

Zbigniew Okoń

Doktor nauk prawnych, radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Partner w kancelarii dLK Korus Okoń Radcowie Prawni sp.p. Współpracuje z Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego, jest wykładowcą w Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego. Specjalizuje się w zakresie prawa własności intelektualnej, prawa autorskiego, prawa komputerowego, zwalczania nieuczciwej konkurencji i reklamy. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych dotyczących prawa autorskiego, prawa własności przemysłowej, nowych technologii i reklamy, w tym takich prac jak: "Prawo Internetu" (LexisNexis 2004, 2007), "Prawo reklamy i promocji" (LexisNexis 2007), "e-Administracja" (Presscom 2009), "IT Law in Poland" (Verlag Medien und Recht 2009), "Cyberlaw - Poland" (Wolters Kluwer 2011).


Witold Rygiel

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych oraz Administrator Bezpieczeństwa Informacji w jednym z urzędów administracji publicznej.
Autor licznych publikacji poświęconych zagadnieniom ochrony danych osobowych, dostępu do informacji publicznej oraz ochrony informacji niejawnych, zamieszczonych w "Rzeczpospolitej", "Gazecie Prawnej", miesięczniku "Nieruchomości" oraz specjalistycznych serwisach internetowych.
Prowadzi liczne szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych zarówno dla jednostek sfery publicznej, jak podmiotów niepublicznych. Jako prelegent współpracuje m. in. z Centrum Promocji Informatyki, Oddziałem Pomorskim Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pełnomocników Ochrony Informacji Niejawnych oraz z Krajowym Stowarzyszeniem Ochrony Informacji Niejawnych. Specjalizuje się w opracowywaniu dokumentacji stanowiącej politykę bezpieczeństwa i instrukcję zarządzania systemem informatycznym służącym do przetwarzania danych osobowych, wymaganej na podstawie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych.

  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78