centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

Warszawa, 22.02.2012 Koordynator: Iwona Brokowska

PRELEGENCI

Prelegenci | Małgorzata Darowska

Małgorzata Darowska

Małgorzata Darowska

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, prawie telekomunikacyjnym i prawie nowych technologii oraz zagadnieniach związanych z ochroną informacji i prywatności, w szczególności ochroną danych osobowych. Świadczy też pomoc prawną w zakresie prawa cywilnego i handlowego.
Ma doświadczenie w projektach wdrażania systemów informatycznych oraz rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu. Brała udział w postępowaniach przetargowych, uczestniczyła w transakcjach fuzji i przejęć, w licznych projektach due diligence. Doradzała w licznych projektach dotyczących outsourcingu w zakresie rozwiązań informatycznych, w tym tworzenia centrów usług wspólnych, związanych także z powierzaniem przetwarzania danych osobowych. Wspiera firmy działające w Internecie w zakresie tworzenia regulaminów portalu, kwestiach ochrony prywatności użytkowników i wykorzystywania treści generowanych przez użytkowników.
Z Salans współpracuje od 2008 roku. Poprzednio współpracowała z kancelariami Furtek i Wspólnicy (2003-2008) oraz Mazars (2001-2003), a także pacowała jako prawnik w Compaq Computer sp. z o.o. (2001).
Radca prawny od 2005 roku i absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (magister prawa, 2000, specjalizacja prawo cywilne i autorskie). Ukończyła też francuskojęzyczne podyplomowe studia europejskiego i francuskiego prawa gospodarczego organizowane przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Uniwersytetem w Poitiers (2001), Podyplomowe Studium Prawa Własności Intelektualnej na UW (2006), a także Podyplomowe Studium Efektywne Zarządzanie IT w Przedsiębiorstwie, Szkoła Główna Handlowa (2009). Jest autorką licznych publikacji z zakresu prawa telekomunikacyjnego i ochrony danych osobowych, często występuje jako prelegent na konferencjach i szkoleniach z dziedziny prawa telekomunikacyjnego, własności intelektualnej i ochrony prywatności.

Prelegenci | Grzegorz Dobrowolski

Grzegorz Dobrowolski

Grzegorz Dobrowolski

Odpowiedzialny za rozwój oraz sprzedaż rozwiązań Data Center oraz Wirtualizacja w Polskim biurze firmy Cisco Systems. Wcześniej pracownik firmy Ericsson Polska, PJWSTK oraz Centrum Informatycze SGGW. Ponad 17 lat doświadczenia w obszarze IT, specjalista z zakresu rozwiązań infrastruktury komunikacyjnej, infrastruktury Data Center oraz rozwiązań dla wirtualizacji.
Ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz Program Executive MBA prowadzony przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz University of Illinois.

Prelegenci | Zbigniew Grabis

Zbigniew Grabis

Absolwent informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od początku lat 90-tych zajmuje się sieciami komputerowymi. W latach 1993-2005 zatrudniony w ASCOMP S.A. gdzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu. Od roku
2005 do 2008 pracował w NextiraOne Polska Sp. z o.o. jako dyrektor oddziału w Krakowie oraz dyrektor w dziale klientów kluczowych. Obecnie jest współwłaścicielem i! Sp. z o.o. W czasie swojej kariery zawodowej projektował i realizował sieci komputerowe, systemy bezpieczeństwa informatycznego oraz rozwiązania z zakresu technologii konwergentnych wykorzystujących protokół IP do przesyłania danych, obrazu i dźwięku.
Zarządzał zespołami specjalistów prowadzących audyty systemów teleinformatycznych i opracowujących koncepcje architektury sieciowej dla przedsiębiorstw, samorządów lokalnych, służby zdrowia oraz wyższych uczelni.
Wiedzę techniczną łączy ze znajomością reguł biznesu, starając się wniknąć w istotę potrzeb klienta, tak aby zaproponowane rozwiązanie w rzeczywisty sposób przyczyniło się do uzyskania poprawy efektywności działania i bezpieczeństwa.

Prelegenci | Piotr Michał Kosmęda

Piotr Michał Kosmęda

Doktor nauk prawnych, radca prawny w elbfonds Development.
Specjalizuje się w tematyce bankowości i finansów, nieruchomości, zarządzania aktywami i funduszy inwestycyjnych.
Doradzał m.in. przy projektach związanych z restrukturyzacją długów, emisji instrumentów dłużnych, łączeniu i przejęciach spółek, prowadził inwestycje na wszystkich etapach działalności deweloperskiej, świadczył bieżącą pomoc prawną towarzystwom funduszy inwestycyjnych oraz bankom w zakresie spraw regulacyjnych i transakcyjnych. Doradzał działom HR spółek handlowych i podmiotom samorządowym w zakresie wymogów organizacyjnych i pracowniczych.
Poprzednio współpracował m.in. z kancelariami: Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy, Bird&Bird Maciej Gawroński sp. k., LEXdirekt Widziewicz Szepietowski Kancelaria Radców Prawnych sp. oraz firmami deweloperskimi, wykładał prawo cywilne na uczelniach wyższych.
Posługuje się angielskim i niemieckim, włada komunikatywnie językiem francuskim.

Prelegenci | Paweł Litwiński

Dr Paweł Litwiński

Paweł Litwiński

Adwokat, partner w kancelarii Barta Litwiński Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów, członek sekcji prawa własności intelektualnej Instytutu Allerhanda. Ekspert Komisji Europejskiej do spraw ochrony danych osobowych w umowach cloud computing. Członek Rady do spraw Informatyzacji II kadencji. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego UJ i Catholic University of America, Columbus School of Law, Washington. Autor i współautor licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu prawa ochrony danych osobowych, prawa nowych technologii i prawa telekomunikacyjnego, w tym komentarza do ustawy o ochronie danych osobowych (CH Beck, 2009, II wyd. 2013, III wyd. 2015, IV wyd. 2016), monografii „Ochrona danych osobowych w ogólnym postępowaniu administracyjnym” (Wolters Kluwer, 2009), a także pozycji p.t. „Prawo Internetu” (LexisNexis 2004, 2007), „Prawo reklamy i promocji” (LexisNexis 2007), monografii: „Media elektroniczne – współczesne problemy prawne” (2016), „Prywatność a jawność. Bilans 25-lecia i perspektywy na przyszłość” (2016), „Ochrona danych osobowych. Aktualne problemy i nowe wyzwania” (2007), „Ochrona danych osobowych w Polsce z perspektywy dziesięciolecia” (2007) oraz „Prawo umów elektronicznych” (2006). Prelegent na konferencjach, szkoleniach i kongresach związany z powyższą tematyką prawną. Wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i na Akademii Leona Koźmińskiego.

Prelegenci | Marek Mejssner

Marek Mejssner

Redaktor - analityk rynku z 18 letnim doświadczeniem. Był dziennikarzem gospodarczym i informatycznym i analityk rynku informatycznego. Pracował przy tworzeniu pierwszego w Polsce Centrum Certyfikacji Signet. Kierował również Zespołem Strategii Rynkowych w CA Signet należącym do TP Internet. Realizował projekty wdrożeń webowych jako project manager. Był także content managerem oraz konsultantem IT.
Obecnie prowadzi analitykę bezpieczeństwa dla Trusted Information Consulting; także stały współpracownik działu Nauka Polskiej Agencji Prasowej.

Prelegenci | Dariusz Sadowski

Dariusz Sadowski

Dariusz Sadowski

Starszy Konsultant w Zespole Zarządzania Ryzykiem Deloitte. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z wykorzystaniem technologii informacyjnej do wspierania celów strategicznych przedsiębiorstw i ich procesów biznesowych. Specjalizuje się w tematyce zapewniania zgodności z regulacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi, w tym międzynarodowymi standardami (PCI DSS, ISO 27001, BS 25999), z naciskiem na bezpieczeństwo informacji i podejście ukierunkowane na ryzyko. Brał udział w szeregu kluczowych projektów z obszaru bezpieczeństwa biznesu i transformacji procesów oraz dopasowania IT dla największych polskich i międzynarodowych klientów. Jest certyfikowanym audytorem systemów informatycznych (CISA).

  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78