centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

seminarium
VI edycja seminarium w cyklu INFORMATYZACJA INSTYTUCJI KULTURY
MEDIA ELEKTRONICZNE W PROMOCJI INSTYTUCJI KULTURY - problemy prawne i praktyczne
Warszawa, 22.11.2012 Koordynator: Magdalena Kowalska

PRELEGENCI

Prelegenci | Weronika Achramowicz

Weronika Achramowicz

Weronika Achramowicz

Radca prawny, od 2005 r. związana z kancelarią Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k.
Weronika Achramowicz specjalizuje się w szeroko pojętym prawie cywilnym, w szczególności prawie handlowym, fuzjach i przejęciach oraz transakcjach typu private equity w różnorodnych branżach.
Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla podmiotów działających w zakresie gier hazardowych. Obejmuje ono zarówno aspekty regulacyjne dotyczące organizatorów kasyn gry (w tym gier na automatach) oraz podmiotów urządzających zakłady wzajemne, także w ujęciu transgranicznym i prawa wspólnotowego, jak również organizatorów gier losowych w ramach akcji marketingowych i promocyjnych.
Absolwentka Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu na kierunkach: Prawo oraz Międzynarodowe Stosunki Polityczne, Gospodarcze i Prawne (Europeistyka). Obecnie doktorantka w Instytucje Prawa Międzynarodowego Uniwersytetu Warszawskiego.

Prelegenci | Marcin Lassota

Marcin Lassota

Marcin Lassota

Marcin Lassota, LL.M. – adwokat, zawodowy mediator, szkoleniowiec.
Specjalizacje zawodowe: prawo autorskie, prawo własności intelektualnej, prawo filmowe, obsługa i reprezentacja prawna instytucji kultury oraz instytucji naukowych, prawo zamówień publicznych, organizacja konkursów i loterii, a także prawo medyczne i odszkodowania za błędy w sztuce medycznej. Mediator wpisany na listę Centrum Mediacyjnego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Cytowany m.in. przez „Gazetę Prawną”, „Puls Biznesu”, miesięcznik „Press”. Główne obszary pracy szkoleniowej: prawo autorskie, prawo umów, zamówienia publiczne, aspekty prawne działalności wydawniczej, organizacja konkursów i gier hazardowych (np. loterii promocyjnych); prowadzi zamknięte i otwarte szkolenia z pisania umów dla instytucji kultury, a także warsztaty podczas targów książki, m.in. w Krakowie i Warszawie, festiwali filmowych i konferencji dla branży kinowej (m.in. Krakowski Festiwal Filmowy, Konferencja Kin Studyjnych i Lokalnych, Forum Wokół Kina, NewCineForum). Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim, podyplomowego Studium Prawa Autorskiego, Wydawniczego i Prasowego w Instytucie Wynalazczości i Ochrony Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów LL.M. na Johannes Gutenberg Universität Mainz w Niemczech.

Prelegenci | Zbigniew Okoń

Zbigniew Okoń

Zbigniew Okon

Doktor nauk prawnych, radca prawny, partner w kancelarii Maruta Wachta sp.j. Specjalista w zakresie prawa własności intelektualnej i prawa komputerowego. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w ramach obranej specjalizacji obejmujące m.in. obsługę prawną wdrożeń systemów informatycznych, usług serwisowych, outsourcingowych czy rynku mobilnego. Współpracuje z Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego i Instytutu Allerhanda. Autor i współautor blisko 50 prac naukowych, w tym takich prac jak „Prawo Internetu” (LexisNexis, Warszawa 2004, 2007), „IT Law in Poland” (Verlag Medien und Recht, Wiedeń 2009), „Cyberlaw – Poland” (Wolters Kluwer, Alphen aan den Rijn 2011), oraz komentarza do ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Wolters Kluwer, Warszawa 2014). Wykładowca na uczelniach państwowych i prywatnych. W rankingu kancelarii prawnych dziennika Rzeczpospolita za 2016 jest prawnikiem rekomendowanym w kategorii Prawo własności intelektualnej i przemysłowej oraz prawo autorskie.

Prelegenci | Zygmunt Rajchemba

Zygmunt Rajchemba

Zygmunt Rajchemba

Prawnik w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów gdzie od ponad 10 lat - w ramach obowiązków na stanowisku Głównego Specjalisty - zajmuje się m.in. prowadzeniem postępowań administracyjnych (antymonopolowych i z zakresu praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów ) i wydawaniem decyzji administracyjnych. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada certyfikat z zakresu prowadzenia szkoleń uzyskany w ramach unijnego programu "UE Transition Facility Project - Poland, United Kingdom, Denmark". Odbył szereg szkoleń specjalistycznych z zakresu prawa administracyjnego, samorządowego i ochrony konkurencji i konsumentów. Bierze udział w opracowaniach materiałów informacyjnych i szkoleniowych Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz w szkoleniach i konferencjach poświęconych w szczególności prawom obywatela w aspekcie ochrony konkurencji i praw konsumentów.
Autor artykułów prawniczych w prasie specjalistycznej ("Gazeta Prawna", "Zarządzanie Jakością").

Prelegenci |Krzysztof Urbanowicz

Krzysztof Urbanowicz

Krzysztof Urbanowicz

Krzysztof Urbanowicz jest przedsiębiorcą, strategiem marketingu internetowego i specjalistą w zakresie transformacji cyfrowej (proces przechodzenia organizacji na nowe sposoby pracy przy wykorzystaniu technologii cyfrowych). Przez 18 lat kierował agencją content marketingu Mediapolis, należącą do międzynarodowej grupy Revsquare. Z wyształcenia dziennikarz (Institut Francais de Presse w Paryżu) i sowietolog (Institut d’Etudes Politiques w Paryżu), rozpoczynał swoją karierę w mediach francuskich we Francji, a po powrocie do Polski, w latach 90. był korespondentem prasy francuskiej, później dyrektorem polsko-francuskiej szkoły dziennikarstwa prowadzonej przez L’Ecole Superieure de Journalisme de Lille. Przez ponad 15 lat był konsultantem ds strategii redakcyjnej w mediach w Polsce, Francji i Szwajcarii.

Prelegenci | Piotr Waglowski

Piotr Waglowski

Piotr Waglowski

Prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Członek Rady Informatyzacji działającej przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji, rekomendowany do Rady przez Internet Society Poland, członek Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji - tu z ramienia Rady Informatyzacji. Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, Członek Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Uczestniczy w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo (dawniej Przeciw Korupcji). W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, był również Członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. Konsultant, trener, wykładowca, autor publikacji dotyczących prawnych aspektów społeczeństwa informacyjnego. Autor książki "Prawo w sieci. Zarys regulacji Internetu".

Prelegenci | Borys Wróbel

Borys Wróbel

Borys Wróbel

Ekspert i weteran marketingu mobilnego - z sukcesem buduje marki na małym ekranie od 8 lat. Obecnie rozwija Redmobile - mobile marketingową agencję full service, tworzącą strategie i kreacje dla marek w mobilnych mediach.
Wcześniej związany z pierwszą polską agencją mobilną Mobijoy, DougFaberFamily [obecnie Change Integrated], oraz Lowe GGK. Pracował dla szeregu marek takich klientów jak Unilever, Kompania Piwowarska, Coca-Cola, Mercedes, BMW, Chipita, Telekomunikacja Polska, PGE.
Borys jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego, aktywnie działa w obszarze mobilnej edukacji polskiego rynku reklamy. Jest mentorem spotkań start-up'owych, prelegentem i członkiem paneli eksperckich na konferencjach poświęconych kreacji oraz komunikacji marek w nowych mediach.
Prywatnie fan MTB downhill'u, backpacker, od niedawna żeglarz.

Program
Sprawozdanie
Zamów materiały
Prelegenci
Firmy w programie
Patronat medialny
Powiadom znajomego
  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78