centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

Warszawa, 28.08.2012 Koordynator: Magdalena Kowalska

PRELEGENCI

Prelegenci | Szczepan Kloza

Szczepan Kloza

Asystent w Zakładzie Kulturoznawstwa na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Zajmuje się zawodowo technologią informacyjną w aspekcie edukacyjnym oraz kulturowym. Interesuje się wpływem techno-kultury na edukację oraz humanizację technologii informacyjnych.

Prelegenci | Dariusz Kocięcki

Dariusz Kocięcki

Dariusz Kocięcki

Business Development Manager w LookSoft. Reprezentuje jednego z największych developerów aplikacji mobilnych w Polsce, gdzie pomaga rodzimym firmom zaistnieć w mobilnym kanale marketingowym oraz wykorzystać potencjał smartfonów w biznesie. Od dawna związany z nowymi technologiami w marketingu, zarządzał między innymi działaniami marketingowymi Knorr w Internecie i kampaniami SMS w Orange. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Zarządzanie i Marketing.

Prelegenci | Marcin Lassota

Marcin Lassota

Marcin Lassota

Marcin Lassota, LL.M. – adwokat, zawodowy mediator, szkoleniowiec.
Specjalizacje zawodowe: prawo autorskie, prawo własności intelektualnej, prawo filmowe, obsługa i reprezentacja prawna instytucji kultury oraz instytucji naukowych, prawo zamówień publicznych, organizacja konkursów i loterii, a także prawo medyczne i odszkodowania za błędy w sztuce medycznej. Mediator wpisany na listę Centrum Mediacyjnego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Cytowany m.in. przez „Gazetę Prawną”, „Puls Biznesu”, miesięcznik „Press”. Główne obszary pracy szkoleniowej: prawo autorskie, prawo umów, zamówienia publiczne, aspekty prawne działalności wydawniczej, organizacja konkursów i gier hazardowych (np. loterii promocyjnych); prowadzi zamknięte i otwarte szkolenia z pisania umów dla instytucji kultury, a także warsztaty podczas targów książki, m.in. w Krakowie i Warszawie, festiwali filmowych i konferencji dla branży kinowej (m.in. Krakowski Festiwal Filmowy, Konferencja Kin Studyjnych i Lokalnych, Forum Wokół Kina, NewCineForum). Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim, podyplomowego Studium Prawa Autorskiego, Wydawniczego i Prasowego w Instytucie Wynalazczości i Ochrony Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów LL.M. na Johannes Gutenberg Universität Mainz w Niemczech.

Prelegenci | Maciej Ożóg

Dr Maciej Ożóg

Muzyk, teoretyk sztuk medialnych, pracuje jako adiunkt w Zakładzie Mediów Elektronicznych Katedry Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego. Opublikował szereg prac poświęconych filmowi awangardowemu, sztuce wideo i sztuce nowych mediów. W 2002 roku uzyskał tytuł doktora za dysertację poświęconą personalnemu nurtowi amerykańskiej awangardy filmowej. Zajmuje się historią i teorią sztuk medialnych, problematyką cyberkultury, społeczeństwa informacyjnego i posthumanizmu, a także badaniami artystycznego wykorzystania mediów lokacyjnych i technologii mobilnych. Uczestnik licznych konferencji krajowych i międzynarodowych min.: ISEA 2004 Helsinki/Tallin, Media Art Conference Osnabrück 2006, Performing Places Helsinki 2006, Glocal Outsiders Praga 2007, ISEA 2008 Singapur, Performing Presence Exeter 2009, ISEA 2009 Dublin, DAC Los Angeles 2009, Surveillance Cultures Londyn 2010. W 2007 roku uzyskał grant habilitacyjne MNiSW na projekt "Monitoring, inwigilacja, obserwacja jako temat i metoda kreacji artystycznej w sztuce mediów cyfrowych". Książka pod tym samym tytułem ukaże się w 2012 roku.
Założyciel licznych projektów muzycznych i multimedialnych. W latach 1990-93 współtworzył Noize Dance Esthetics (multimedialny projekt łączący post-industrial z minimal techno). W roku 1992 wraz z Joanną Niekraszewicz powołał do istnienia multimedialny projekt Spear, który wydał 4 płyty CD, uczestniczył w licznych kompilacjach, występował samodzielnie i podczas licznych festiwali. W 2005 roku wraz z Pawłem Cieślakiem założył projekt Ben Zeen, który wydał dwie płyty: Sierść (2007) i "error / błąd" (2009). W latach 2009-2011 tworzył duet electro Aural Treat wraz z Martą Heberle. Pod koniec 2009 roku zainicjował audiowizualny projekt Nonstate. Współtworzy grupę Sub Spa.
W 1998 roku założył wytwórnię Ignis Projekt poświęconą różnym odmianom elektronicznego eksperymentu. Ignis opublikował płyty takich wykonawców jak: Francisco Lopez, Ultra Milkmaids, Vance Orchestra, Indra Karmuka, Crawl Unit, Origami Arktika, EA i Spear.
Jako kurator organizował i współorganizował liczne koncerty i wystawy - 3 edycje multimedialnej wystawy "Die Kunst Ist Toth", koncerty Coil, Noise Makers Fifes, Column One, Troum, Xaviere Charles, Zbigniew Karkowski, Aube, Tetsuo Furudate, Asmus Tietchens i wiele innych. W latach 2005-2009 kurator programu "Poza horyzont" (muzyka eksperymentalna, nowe media).

Prelegenci | Piotr Palma

Piotr Palma

Piotr Palma

Współtwórca MobileMS - obecnie lidera technologii mobilnych w Polsce. Zajmuje się niestandardowymi technologiami mobilnymi, wykorzystując m.in. fotokody, strony mobilne, aplikacje i Rozszerzoną Rzeczywistość. Znajduje nowe obszary biznesowe na styku różnych dziedzin, łącząc doświadczenia z tak pozornie odległych dziedzin jak inżynieria lotnicza, technologia i kultura.

Prelegenci | Wojciech Siwak

Dr Wojciech Siwak

Wojciech Siwak

Kulturoznawca, medioznawca, muzyk. Autor książki o estetyce muzyki rockowej oraz tekstów o współczesnej kulturze popularnej i kulturze nowych technologii. Metodyk e-learningu, autor kursów, prowadzi zajęcia e-learningowe na platformie Blackboard UwB oraz na własnej platformie Moodle. Od kilkunastu lat uczestniczy w międzynarodowych projektach edukacyjnych i artystycznych online.

  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78