centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

seminarium
XVII edycja seminarium w cyklu NOWOCZESNE MUZEA I GALERIE
MOBILNE MUZEUM - TECHNOLOGIE WIRTUALNEGO ZWIEDZANIA
Warszawa, 19.12.2013 Koordynator:

PRELEGENCI

Prelegenci | Monika Dylewska

Monika Dylewska

Monika Dylewska

Od maja 2010 kierownik Sekcji Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie, absolwentka wydziału malarstwa ASP w Krakowie, Publishing School i Studiów Managerskich Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka programów edukacyjnych do wystaw czasowych, warsztatów rodzinnych [m.in.: Latający dywan, Od projektu do przedmiotu, Plac zabaw (na festiwalu "Warszawa w Budowie") itd.] , projektów dla studentów ASP reinterpretujących sztukę oraz wielu inicjatyw edukacyjnych Muzeum. Współautorka "Raportu o stanie Edukacji Muzealnej w Polsce" [NIMOZ 2012].

Prelegenci | Dorota Folga-Januszewska

Dorota Folga-Januszewska

Dorota Folga-Januszewska

Historyk sztuki, muzeolog, krytyk,. Ukończyła historię sztuki na UW, gdzie doktoryzowała się i habilitowała. W l. 1979-2008 pracowała w Muzeum Narodowym w Warszawie (od asystenta do dyrektora). Realizowała projekty badawcze w ramach krajowych i zagranicznych stypendiów, m.in. Museu d’Arte Antigua w Lizbonie, w Institut fur die Wissenschaften vom Menschen w Wiedniu, w Indira Gandhi National Center for Arts w New Delhi, w Centrum Paula Klee w Bernie. Wykładała m. in. historię sztuki portugalskiej w Katedrze Iberystyki Wydziału Neofilologii UW, muzeologię na UKSW, opracowała program studiów muzeologicznych na UKSW, gdzie była dyrektorem Instytutu Muzeologii. Zasiada w gronie ekspertów UE ds. muzeów. Opracowała program i utworzyła Zakład Teorii Wydziału Grafiki ASP w Warszawie, gdzie jest obecnie profesorem, od 2015 r. zastępca dyrektora Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Organizowała wystawy m. in. w muzeach amerykańskich, niemieckich, szwajcarskich, współpracowała z Musée Picasso w Paryżu, Kunsthistorisches Museum w Wiedniu, Państwowym Muzeum Sztuki im. Puszkina w Moskwie, Galerią Narodową w Dublinie, wykładała na Tokijskim Uniwersytecie Sztuki, Uniwersytecie w Brnie i wielu innych.. Od 1994 r. związana z ICOM UNESCO, prezydent Polskiego Komitetu Narodowego ICOM (2002-2008, i ponownie od 2012), prezydent MOCO ICOM, członek AICA.
Autorka ponad 300 publikacji z zakresu muzeologii (w tym neuromuzeologii), teorii sztuki XVI-XX w., historii grafiki i teorii sztuki współczesnej.

Prelegenci | Piotr Górajec

Piotr Górajec

Piotr Górajec

Wykształcenie wyższe - mgr Archeologii (Uniwersytet Warszawski 2000). Ukończył również studia podyplomowe - historia (Uniwersytet Warszawski 2002) oraz muzealnictwo (Uniwerytet Warszawski 2008). Obecnie pracuje w Muzeum Pałac w Wilanowie na stanowisku kierownika Działu Edukacji Muzealnej. Autor wielu publikacji popularnonaukowych z dziedziny historii, sztuki, kultury, turystyki (wydawnictwo DeAgostini, Hachette, Wydawnictwo Rzeczypospolite, Mówią Wieki). Współtwórca i uczestnik projektu badawczego - Raport o Stanie Edukacji Muzealnej w Polsce - raport przygotowywany jest pod patronatem Ministrów Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Edukacji Narodowej). Współzałożyciel i jeden z liderów nieformalnej organizacji zrzeszającej i pomagającej polskim edukatorom muzealnym - Forum Edukatorów Muzealnych - www.edukacjamuzealna.pl.
Kolarz amator.

Prelegenci | Piotr Palma

Piotr Palma

Piotr Palma

Współtwórca MobileMS - obecnie lidera technologii mobilnych w Polsce. Zajmuje się niestandardowymi technologiami mobilnymi, wykorzystując m.in. fotokody, strony mobilne, aplikacje i Rozszerzoną Rzeczywistość. Znajduje nowe obszary biznesowe na styku różnych dziedzin, łącząc doświadczenia z tak pozornie odległych dziedzin jak inżynieria lotnicza, technologia i kultura.

Prelegenci | Zuzanna Stańska

Zuzanna Stańska

Zuzanna Stańska

Historyk sztuki, założycielka firmy Moiseum tworzącej aplikacje mobilne dla instytucji kultury. W 2014 roku zaliczona do “50 najbardziej kreatywnych w biznesie” na miejscu trzynastym przez magazyn Brief, laureatka Young Creative Entrepreneur Award w kategorii Culture, oraz wymieniona na liście “liderów Nowej Europy” “New Europe Top 100 Challengers” stworzonej przez Visegard Fund, Google, Financial Times i Res Publikę. Organizatorka Dnia Wolnej Sztuki, spotkań Metamuzeum, autorka bloga TechnoAtMuseo, twórczyni aplikacji DailyArt. Regularnie pisze na łamach portali takich jak muzealnictwo.com czy w Magazynie Szum.

Prelegenci | Alicja Sułkowska-Kądziołka

Alicja Sułkowska-Kądziołka

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (romanistyka) i Akademii Pedagogicznej w Krakowie (romologia, studia podyplomowe), w latach 2001-2009 związana z Małopolskim Instytutem Kultury, gdzie tworzyła i koordynowała projekty wielokulturowe (Małopolska Wielu Kultur) i związane z pozyskiwaniem zewnętrznych źródeł finansowania (Skarbiec), od 2011 jest koordynatorem merytorycznym projektu "Wirtualne Muzea Małopolski".

Program
Prelegenci
Patronat medialny
Powiadom znajomego
  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78