centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

forum
IV FORUM PRAWA NOWYCH TECHNOLOGII
ASPEKTY PRAWNE I ORGANIZACYJNE SOCIAL MEDIA (PORTALI I SERWISÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH)
Warszawa, 18.03.2014 Koordynator:

PRELEGENCI

Prelegenci | Witold Chomiczewski

Witold Chomiczewski

Witold Chomiczewski

Radca prawny i wspólnik Lubasz i Wspólnicy – Kancelaria Radców Prawnych sp.k. Lider specjalizacji e-Commerce w tej kancelarii. Pełni funkcję Pełnomocnika Izby Gospodarki Elektronicznej ds. legislacji. Specjalizuje się w prawie IT i nowych technologii. Ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-Commerce. Doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym. Przygotowuje umowy dotyczące SEO/SEM, reklamy RTB, prawa autorskiego w Internecie. Wspiera przedsiębiorców internetowych, a zwłaszcza portale w sprawach związanych z odpowiedzialnością za cudze treści. Współautor komentarzy do: ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym, ustawy o ochronie baz danych oraz ustawy o prawach konsumenta. Brał udział w projekcie realizowanym na zlecenie Komisji Europejskiej, Study on Liability of Internet Intermediaries, który dotyczył dyrektywy o handlu elektronicznym. Redaktor naczelny Portalu Prawa IT.

Prelegenci | Karol Król

Karol Król

Karol Król

Pasjonat możliwości jakie stoją przed uczestnikami wirtualnych społeczności. Z wykształcenia finansista, na co dzień zajmuje się organizacją finansowania dla przedsięwzięć we wczesnych fazach rozwoju (seed, start-up).
Prezes Zarządu Crowdfunding.pl Sp. z o. o. i redaktor naczelny portalu crowdfunding.pl. Popularyzator idei finansowania społecznościowego (w tym polskiego tłumaczenia) w Polsce, nazwany przez magazyn Proseed „ewangelistą polskiego crowdfundingu”.
Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu, wiceprezes fundacji Centrum Gospodarki Społecznościowej, Ambasador European Crowdfunding Network na Region Bałtycki, Członek Rady World Crowdfunding Forum, współautor raportu „A Framework for European Crowdfunding” dla Komisji Europejskiej, mentor AIP Business Link Poland.
Wielokrotnie występował na konferencjach w Polsce i za granicą, a także w największych Polskich mediach. Korzystając z mechanizmu finansowania społecznościowego dzięki wsparciu Internautów zebrał środki na organizację konferencji oraz wydanie książki… o crowdfundingu (Crowdfunding. Od pomysłu do biznesu, dzięki społeczności, Warszawa 2013).

Prelegenci | Marcin Lassota

Marcin Lassota

Marcin Lassota

Marcin Lassota, LL.M. – adwokat, zawodowy mediator, szkoleniowiec.
Specjalizacje zawodowe: prawo autorskie, prawo własności intelektualnej, prawo filmowe, obsługa i reprezentacja prawna instytucji kultury oraz instytucji naukowych, prawo zamówień publicznych, organizacja konkursów i loterii, a także prawo medyczne i odszkodowania za błędy w sztuce medycznej. Mediator wpisany na listę Centrum Mediacyjnego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Cytowany m.in. przez „Gazetę Prawną”, „Puls Biznesu”, miesięcznik „Press”. Główne obszary pracy szkoleniowej: prawo autorskie, prawo umów, zamówienia publiczne, aspekty prawne działalności wydawniczej, organizacja konkursów i gier hazardowych (np. loterii promocyjnych); prowadzi zamknięte i otwarte szkolenia z pisania umów dla instytucji kultury, a także warsztaty podczas targów książki, m.in. w Krakowie i Warszawie, festiwali filmowych i konferencji dla branży kinowej (m.in. Krakowski Festiwal Filmowy, Konferencja Kin Studyjnych i Lokalnych, Forum Wokół Kina, NewCineForum). Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim, podyplomowego Studium Prawa Autorskiego, Wydawniczego i Prasowego w Instytucie Wynalazczości i Ochrony Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów LL.M. na Johannes Gutenberg Universität Mainz w Niemczech.

Prelegenci | Dominik Lubasz

Dominik Lubasz

Dominik Lubasz

Wspólnik, radca prawny, Lubasz i Wspólnicy – Kancelaria Radców Prawnych
Specjalizuje się w prawie nowych technologii, e-commerce, własności intelektualnej, ochronie danych osobowych oraz w prawie gospodarczym, w tym europejskim prawie gospodarczym.
Autor licznych publikacji z zakresu ochrony danych osobowych oraz handlu elektronicznego, w tym komentarzy do ustaw, a także cyklicznych artykułów na portalach tematycznych www.PortalPrawaIT.com i www.PortalODO.com prowadzonych przez ekspertów Kancelarii Lubasz i Wspólnicy.
Ekspert Stowarzyszenia Konsumentów Polskich ds. handlu elektronicznego. Członek Rady Programowej Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Prelegenci | Grzegorz Miller

Grzegorz Miller

Grzegorz Miller

Z branżą PR związany jest od 8 lat. W 2006 roku wraz z Ewą Mittelstaedt założył agencję Monday PR, w której odpowiada za zarządzanie firmą i rozwój nowych usług. Przez 10 lat był dziennikarzem specjalizującym się w tematyce IT, finansowej i biznesowej. Współpracował z takimi mediami jak: Focus, Gazeta Finansowa, CRN. Był zastępcą redaktora naczelnego w legendarnym magazynie RESET oraz zarządzał projektami wydawniczymi na kierowniczych stanowiskach w firmie CD Projekt.
Specjalizuje się w marketingu i komunikacji w mediach społecznościowych. Był twórcą i koordynatorem nominowanej do europejskiego konkursu Digital Community Awards kampanii internetowej dla firmy ASUS. Jest wykładowcą w Wyższej Szkole Promocji w Warszawie i jurorem w konkursie Złote Spinacze. Konsultant komunikacji kryzysowej w mediach społecznościowych.

Prelegenci | Zofia Zawadzka

Zofia Zawadzka

Zofia Zawadzka

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, prawie prasowym i cywilnym. Ukończyła z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. W 2011 roku obroniła rozprawę doktorską na temat „Wolność prasy a ochrona prywatności osób wykonujących działalność publiczną – problem rozstrzygania konfliktu zasad”. Stypendystka Wydziału Prawa Humboldt Universität zu Berlin, absolwentka The 2007 International Business and Trade Summer Law Program w Krakowie zorganizowanego przez The Catholic University of America w Waszyngtonie i Uniwersytet Jagielloński.
Jest adwokatem, wpisanym na listę prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Białymstoku. W okresie od lutego 2011 roku do września 2014 roku pracowała w charakterze asystenta, a następnie adiunkta w Zakładzie Prawa Własności Intelektualnej na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Autorka i współautorka publikacji z zakresu prawa własności intelektualnej, prawa prasowego oraz prawa cywilnego

Program
Prelegenci
Powiadom znajomego
  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78