centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

warsztaty
PRAWO PRASOWE
WARSZTATY DLA PRAKTYKÓW
Warszawa, 18.11.2015 Koordynator: Iwona Brokowska

PRELEGENCI

Prelegenci | Roman Bieda

Roman Bieda

Roman Bieda

Radca prawny w Kancelarii Radców Prawnych Maruta i Wspólnicy spółka jawna.
Ukończył również aplikację rzeczniowską i wykonuje zawód rzecznika patentowego.
Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej oraz szeroko rozumianym prawie nowych technologii. W ramach pracy zawodowej zajmuje się między innymi negocjowaniem umów IT, w szczególności umów wdrożeniowych, umów serwisowych oraz innych umów dotyczących oprogramowania komputerowego. Na co dzień zajmuje się również doradztwem prawnym w projektach związanych z handlem elektronicznym, marketingiem internetowym oraz ochroną danych osobowych. Posiada doświadczenie w obsłudze projektów związanych z transferem technologii.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył między innymi Podyplomowe Studium Prawa Konkurencji i Ochrony Konsumenta (Instytut Prawa Własności Intelektualnej UJ) oraz Podyplomowe Studium Prawa Własności Przemysłowej (Uniwersytet Warszawski).
Wykłada przedmioty związane z prawem Internetu w Wyższej Szkole Europejskiej im ks. Józefa Tischnera w Krakowie oraz Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
Od kilku lat regularnie występuje na szkoleniach i konferencjach poświęconych różnym aspektom prawa nowych technologii oraz prowadzi zajęcia w ramach szeregu studiów podyplomowych. Prowadził zajęcia z zakresu prawa nowych technologii w ramach Executive MBA in IT organizowanych przez Zachodniopomorską Szkołę Bizensu. Autor artykułów prawniczych w prasie specjalistycznej. Prowadzi serwis www.romanbieda.pl

Prelegenci | Anna Kruszewska

Anna Kruszewska

Anna Kruszewska

Radca prawny w Kancelarii Radców Prawnych Hasik i Partnerzy.
W swojej praktyce zawodowej zajmuje się zagadnieniami z zakresu ochrony dóbr osobistych, prawa prasowego i własności intelektualnej. Jej doświadczenie obejmuje doradztwo z zakresu ochrony dóbr osobistych osób znanych lub prominentnych (tzw. high profile individuals). Jest pełnomocnikiem w najgłośniejszych sprawach ostatnich lat dotyczących naruszenia dóbr osobistych w publikacjach książkowych. Stale doradza przedsiębiorcom w sprawach z udziałem mediów, współpracując ze specjalistami z zakresu PR-u i marketingu. Znaczna część jej praktyki dotyczy negocjowania i tworzenia umów umożliwiających korzystanie z wizerunku osób powszechnie znanych w ramach kampanii reklamowej. Jej klientami są również znane i prestiżowe agencje aktorskie, producenci filmowi, muzycy i twórcy.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, studiowała także prawo na Cardiff University w Wielkiej Brytanii. Ukończyła Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego organizowane we współpracy z Uniwersytetem w Cambridge, a także Centrum Prawa Amerykańskiego współorganizowanego z Wydziałem Prawa Stanowego Uniwersytetu Floryda na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Jest również absolwentką studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Prowadzi szkolenia z zakresu prawa własności intelektualnej dla klientów oraz zajęcia z prawa autorskiego w Akademii Fotografii. Od 2015 r. wykładowca w Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza, gdzie prowadzi zajęcia ze strategii prowadzenia sporów sądowych.
W 2014 roku została laureatką nagrody RISING STARS przyznawanej wschodzącym gwiazdom polskiej palestry przez Dziennik Gazeta Prawna oraz wydawnictwo Lexis Nexis.

Program
Prelegenci
Patronat medialny
Powiadom znajomego
  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78