centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

warsztaty
NIEWYKONANIE UMÓW IT
PRAWO I INFORMATYKA
Warszawa, 31.5.2016 Koordynator: Iwona Nowosielska

PRELEGENCI

Prelegenci | Xawery Konarski

Xawery Konarski

Xawery Konarski

Ekspert prawny z 20-letnim doświadczeniem w nowych technologiach. Starszy partner i współzałożyciel kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy. Doradza polskim i międzynarodowym przedsiębiorstwom w zakresie prawa telekomunikacyjnego, IT, Internetu oraz ochrony informacji. Doradza również w projektach związanych z inwestycjami w innowacje oraz infrastrukturę IT i teleinformatyczną, w tym z wykorzystaniem środków unijnych.
Zasiada w Radzie Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (PIIT). Jest doradcą prawnym Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska oraz Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU). Jako ekspert brał udział w pracach legislacyjnych nad szeregiem ustaw z zakresu prawa nowych technologii. Jest arbitrem Sądu Polubownego ds. domen internetowych przy PIIT.
W kancelarii nadzoruje prace zespołów Technologie Media Telekomunikacja oraz Prawo zamówień publicznych.
Autor kilkudziesięciu pozycji naukowych z zakresu prawa nowych technologii i ochrony danych osobowych.
Wielokrotnie nominowany i rekomendowany w polskich i zagranicznych rankingach prawników specjalizujących się w TMT (min. Chambers Europe, Legal 500, Rzeczpospolita).

Prelegenci | Maciej Szmit

Dr Maciej Szmit

Maciej Szmit

Członek Rady Biegłych przy Sądzie Okręgowym w Łodzi, jeden z redaktorów tematycznych w półroczniku „Securitologia” wydawanym przez Collegium Civitas i European Association for Security. Zasiada w Komitecie Technicznym 182 ds. Ochrony Informacji w Systemach Teleinformatycznych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Zawodowo pracuje w korporacji Orange gdzie zajmuje się szacowaniem ryzyka i analizą zagrożeń w projektach teleinformatycznych realizowanych w krajach Afryki i Europy.
Jest autorem monografii „Wybrane Zagadnienia Opiniowania Sądowo-Informatycznego”, nagrodzonej w 2015 roku przez Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne w XVI edycji Konkursu im prof. Hanauska na Pracę Roku z Dziedziny Kryminalistyki oraz autorem i współautorem kilkudziesięciu artykułów i ośmiu książek poświęconych zarządzaniu bezpieczeństwem informacji oraz zastosowaniom systemów informatycznych w zarządzaniu, między innymi: „101 zabezpieczeń przed atakami w sieci komputerowej” (Helion 2008), „Ćwiczenia laboratoryjne z bezpieczeństwa systemów informatycznych” (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej 2011), „Elementy Informatyki Sądowej” (PTI 2011), „Informatyka w zarządzaniu” (Difin 2003).

program
prelegenci
patronat medialny
powiadom znajomego
  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78