centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

seminarium
LXXVI seminarium w cyklu AKADEMIA PRAWA KOMPUTEROWEGO
ORZECZNICTWO SĄDOWE W ZAKRESIE PRAWA NOWYCH TECHNOLOGII
Warszawa, 25.08.2016 Koordynator: Paulina Solińska

PRELEGENCI

Prelegenci | Dagmara Jaskulak

Dagmara Jaskulak

Dagmara Jaskulak

Specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie ochrony danych osobowych, praw autorskich, praw własności przemysłowej, negocjowania i opracowywania umów na wdrożenie systemów IT, kwestiach dotyczących praw konsumentów, prawa telekomunikacyjnego oraz świadczenia usług drogą elektroniczną.
Dagmara jest radca prawnym. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Northwestern University, School of Law w Stanach Zjednoczonych gdzie otrzymała tytuł LL. M. Przed dołączeniem do PwC Legal Dagmara pracowała w renomowanej międzynarodowej kancelarii prawniczej w zespole prawa własności intelektualnej i nowych technologii oraz jako prawnik wewnętrzny w wiodącej stacji telewizyjnej.

Prelegenci | Ewa Kurowska-Tober

Ewa Kurowska-Tober

Ewa Kurowska-Tober

Jest partnerem i szefem Zespołu Prawa Własności Intelektualnej i Technologii w warszawskiej kancelarii DLA Piper Wiater sp.k. Jest radcą prawnym z ponad 15-letnim doświadczeniem. Od lat specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, w tym w prawie autorskim i prawie znaków towarowych. Doradza m.in. w kwestiach dotyczących umów z twórcami, licencji, umów architektonicznych i wydawniczych. Jest również specjalistą w zakresie nowoczesnych technologii doradzając w kwestiach związanych z wdrożeniami informatycznymi, umowami licencyjnymi, serwisowymi, prawem Internetu i cloud computingiem. Specjalizuje się w branżach o wysokim poziomie regulacji, łącząc profesjonalne doświadczenie w zakresie umów handlowych z głęboką znajomością spraw regulacyjnych. Ewa Kurowska-Tober jest także specjalistą w zakresie prawa danych osobowych i ochrony prywatności. Jest cenionym wykładowcą na konferencjach branżowych.

Prelegenci | Zbigniew Okoń

Zbigniew Okoń

Zbigniew Okon

Doktor nauk prawnych, radca prawny, partner w kancelarii Maruta Wachta sp.j. Specjalista w zakresie prawa własności intelektualnej i prawa komputerowego. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w ramach obranej specjalizacji obejmujące m.in. obsługę prawną wdrożeń systemów informatycznych, usług serwisowych, outsourcingowych czy rynku mobilnego. Współpracuje z Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego i Instytutu Allerhanda. Autor i współautor blisko 50 prac naukowych, w tym takich prac jak „Prawo Internetu” (LexisNexis, Warszawa 2004, 2007), „IT Law in Poland” (Verlag Medien und Recht, Wiedeń 2009), „Cyberlaw – Poland” (Wolters Kluwer, Alphen aan den Rijn 2011), oraz komentarza do ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Wolters Kluwer, Warszawa 2014). Wykładowca na uczelniach państwowych i prywatnych. W rankingu kancelarii prawnych dziennika Rzeczpospolita za 2016 jest prawnikiem rekomendowanym w kategorii Prawo własności intelektualnej i przemysłowej oraz prawo autorskie.

Prelegenci | Grzegorz Sibiga

Grzegorz Sibiga

Grzegorz Sibiga

Doktor prawa, kierownik Zakładu Prawa Administracyjnego w Instytucie Nauk Prawnych PAN w Warszawie, adwokat współpracujący w Kancelarią Traple, Konarski i Wspólnicy. Zajmuje się prawem administracyjnym, w szczególności prawem do informacji, ochroną danych osobowych i innych informacji prawnie chronionych, e-administracją, a także postępowaniem administracyjnym. Redaktor, autor i współautor licznych publikacji naukowych w tym zakresie. Członek rad programowych czasopism: "Prawo Mediów Elektronicznych" i „Informacja w Administracji Publicznej” oraz członek rady konsultacyjnej miesięcznika "IT w administracji". Ekspert sejmowy w pracach parlamentarnych nad ustawami prawa administracyjnego, w tym m.in. o ewidencji ludności, dowodach osobistych, informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publicznej oraz nowelizacją ustawy o dostępie do informacji publicznej z 2011 r.

Prelegenci | Jerzy Adam Stępień

Jerzy Adam Stępień

Jerzy Adam Stępień

Senator I i II kadencji; Generalny Komisarz Wyborczy (1990-94); przewodniczący senackich i rządowych zespołów ds. reform administracyjnych (1989-94) i współautor reform administracyjnych w latach 1989-1999, podsekretarz stanu w MSWiA (97-99); współzałożyciel wraz z Jerzym Regulskim Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej (1989 r.), sędzia Trybunału Konstytucyjnego (1998-2008), w latach 2006-2008 Prezes TK; dyrektor Instytutu Przestrzeni Obywatelskiej i Polityki Społecznej Uczelni Łazarskiego (od 2008),obecnie prorektor tej Uczelni; organizator pierwszych w Polsce studiów Master in Public Administration w Uczelni Łazarskiego (od 2010); członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego od 1977 r.; laureat nagród: Dziennika Gazety Prawnej - Najlepszy Sędzia 2006, Fundacji im. T. Torańskiej za 2013 r., Nagrody im. Michała Kuleszy „Fundament Rzeczpospolitej” za 2014 r. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Komandorskim Polonia Restituta, Krzyżem Komandorskim Wielkiego Księcia Gedymina, Brązowym Medalem „Gloria Artis” oraz medalem „Bene Merentibus Iusititiae”.

Program
Sprawozdanie
Prelegenci
Patronat medialny
Powiadom znajomego
  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78