centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

WAKACYJNA SZKOŁA WEBMASTERÓW BIP
WCAG 2.0 - STANDARD POZIOMU DOSTĘPNOŚCI PUBLICZNYCH WITRYN INTERNETOWYCH
KONIECZNOŚĆ DOSTOSOWANIA BIP DO NOWYCH WYMOGÓW PRAWNYCH
Warszawa, 24.08.2016 Koordynator: Iwona Nowosielska

PRELEGENCI

Prelegenci | Adam Pietrasiewicz

Adam Pietrasiewicz

Adam Pietrasiewicz

Adam Pietrasiewicz jest informatykiem z ponad trzydziestoletnim stażem.
Na początku lat 2000 zainteresował się kwestiami dostępu osób niewidomych do komputera, co zaowocowało stworzeniem przez niego pierwszego klienta e-mailowego w pełni dostępnego dla niewidomych.
Od roku 2010 zajmuje się specyficznie zaleceniami WCAG 2.0 wyznaczającymi zasady dostępności serwisów internetowych dla osób o różnych rodzajach niepełnosprawności. Realizuje audyty serwisów pod względem ich zgodności z zaleceniami związanymi z dostępnością, szkoli webmasterów i redaktorów. Jako prezes i założyciel Akces Lab (www.akceslab.pl) przetłumaczył i wdrożył francuską metodologię badania dostępności serwisów internetowych instytucji publicznych RGAA. Doradzał przy tworzeniu największych serwisów internetowych instytucji publicznych NIK, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Finansów. Jest przewodniczącym Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni - www.fdc.org.pl - które skupia organizacje działające na rzecz dostępności wszelkich treści publikowanych w przestrzeni medialnej dla wszystkich użytkowników.

Prelegenci | Jacek Zadrożny

Jacek Zadrożny

Jacek Zadrożny

Od 2001 roku zajmuje się dostępnością informacji elektronicznej. Jest autorem licznych publikacji poświęconych tej tematyce, prowadzi poświęcony jej blog pod adresem http://informaton.pl, a także jest jednym z tłumaczy specyfikacji Web Content accessibility Guidelines (WCAG) 2.0, której polska wersja dostępna jest pod adresem http://fdc.org.pl/wcag2/. Współpracował z administracją publiczną na poziomie centralnym i samorządowym, firmami komercyjnymi oraz organizacjami pozarządowymi wspomagając we wdrażaniu dostępności. Jest członkiem Rady ds dostępności zasobów cyfrowych, Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Polska Cyfrowa oraz Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni.

Program
Prelegenci
Informacje organizacyjne
Formularz zgłoszeniowy
Patronat medialny
Powiadom znajomego
  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78