centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

seminarium
XV seminarium w cyklu INFORMATYKA W INSTYTUCJACH FINANSOWYCH
ZARZĄDZANIE RYZYKIEM INFORMATYCZNYM W SEKTORZE FINANSOWYM
Warszawa, 12.04.2016 Koordynator: Iwona Brokowska

PRELEGENCI

Prelegenci | Tomasz Grześko

Tomasz Grześko

Tomasz Grześko

Prawnik, ekspert ds. ochrony danych osobowych. W firmie Audytel prowadzi projekty związane z doradztwem z zakresu bezpieczeństwa informacji, w tym w szczególności z zakresu ochrony danych osobowych. Pełni rolę Administratora Bezpieczeństwa Informacji wewnątrz firmy oraz u najważniejszych klientów Audytela, w tym w wielu międzynarodowych korporacjach z branży z branży finansowej, farmaceutycznej, a także w instytucjach publicznych (Outsourcing ABI). Zaangażowany w działalność edukacyjną, prowadzi szkolenia z bezpiecznego przetwarzania danych osobowych, a także występował jako prelegent na wielu konferencjach dotyczących ochrony danych.

Prelegenci | Marcin Ludwiszewski

Marcin Ludwiszewski

Marcin Ludwiszewski

Dyrektor, Lider obszaru cyberbezpieczeństwa w Deloitte w Polsce Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji. Wspiera klientów w zakresie projektowania oraz wdrażania strategii cyberbezpieczeństwa, a także zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa informacji. Absolwent studiów MBA na Politechnice Warszawskiej oraz studiów o profilu informatycznym w Wojskowej Akademii Technicznej oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Posiada certyfikaty CISM, CRISC oraz CISSP.

Prelegenci | Krzysztof Maderak

Krzysztof Maderak

Krzysztof Maderak

Absolwent WAT. Ukończył studia podyplomowe z rachunkowości i studia doktoranckie (UE w Poznaniu). Od ponad dwudziestu lat związany z rynkiem finansowym. Od 2001 roku główny informatyk PBS w Gostyniu. Od 2014 roku główny specjalista UKNF. Audytor wewnętrzny SZBI ISO 27001.
Od 1994 roku prowadzi działalność projektową, konsultingową i edukacyjną w zakresie informatyki gospodarczej, a od kilkunastu lat zarządzania ryzykiem operacyjnym i bezpieczeństwem informacji.
Redaktor wydawnictw podsumowujących kolejne FTBS'y i autor kilkudziesięciu artykułów z dziedziny informatyki bankowej, zarządzania ryzykiem operacyjnym i informatycznym, BCM oraz bankowości elektronicznej. Współorganizator, moderator i wykładowca Forum Technologii Banków Spółdzielczych.

Prelegenci | Michał Prusaczyk

Michał Prusaczyk

Jest Starszym Konsultantem w firmie JT Weston. W ciągu ostatnich kilku lat brał udział w realizacji kilkunastu projektów informatycznych dla firm z branży ubezpieczeniowej i bankowej. Jest certyfikowanym Project Managerem (PMP, IPMA-D) z doświadczeniem w wykorzystaniu metodyk PRINCE2, PMBoK oraz SCRUM. W firmie JT Weston odpowiada za rozwój praktyki zarządzania projektami i portfelami projektów

Prelegenci | Jacek Rembikowski

Jacek Rembikowski

Jacek Rembikowski

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej. Ukończył kursy rejestrowane w IRQA dla audytorów wiodących ISO9001 oraz ISO27001.
Od 2000 roku czynnie działający jako audytor i konsultant, a także wdrożeniowiec systemów zarządzania jakością i bezpieczeństwem informacji oraz systemów informatycznych wspierających zarządzanie.
Założyciel i właściciel firmy E-QSM Informatyczne Systemy Zarządzania, której zespół, działając pod własnym szyldem, jak i pod szyldem Partnerów, przeprowadził ponad 100 realizacji zleceń w ramach wdrażania i audytowania systemów zarządzania, a obecnie świadczy także usługi z zakresu obowiązków Administratora Bezpieczeństwa Informacji.
Pomysłodawca i współtwórca systemu informatycznego wspierającego zarządzanie dokumentacją i obiegiem dokumentów – „e-qsm - Elektroniczna Księga Jakości”.
Autor wielu artykułów, a także podręcznika „Audyt informatyczny” wydanego przez Wydawnictwo Forum.

Prelegenci | Albert Sadowski

Albert Sadowski

Albert Sadowski

Od 17 lat jest Kierownikiem Zespołu Audytorskiego i Prezesem spółki Kerberos OCHRONA INFORMACJI. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem zespołu audytorskiego i realizacją audytów bezpieczeństwa oraz audytów wdrożenia Rekomendacji D / Wytycznych IT KNF.
Brał udział w ok. 120 takich projektach w Bankach Spółdzielczych oraz w blisko 200 projektach dla dużych organizacji z bankowości komercyjnej, administracji i korporacji. Jest współautorem i prelegentem szkoleń z zakresu ochrony informacji (w szczególności szkolenia „Kurs ABI”).
Wcześniej pracował na wydziale Elektroniki i Techniki Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Praca doktorska dotyczyła kryptologii i ochrony informacji i zatytułowana była "Design and Implementation of the Bit Permutations of the Substituton Permutation Networks".
Obecnie jest także etatowy pracownikiem Wydziału Studiów Strategicznych i Technicznych Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.
Jest autorem książki "Wybrane zagadnienia kryptologii i ochrony informacji" (Wyd. Helion 2000) oraz kilkudziesięciu artykułów poświęconych bezpieczeństwu teleinformatycznemu dla pism branżowych i informatycznych (m.in. BS.net, Networld, Unixforum, Netforum, IT Security Magazine). Jest prelegentem kilkunastu krajowych i zagranicznych konferencji i sympozjów poświęconych ochronie informacji (m.in. Krajowa Konferencja Zastosowań Kryptografii ENIGMA, Krajowe Sympozujm Telekomunikacji, Konferencje a cyklu Secure CERT NASK, międzynarodowa konferencja Crypt).
Regularnie publikuje artykuły w portalu i dwumiesięczniku „BS.net”. Jest także wydawcą i publicystą portala „BS BLOG”.

Prelegenci | Emil Szwajgier

Emil Szwajgier

Jest Menedżerem w firmie JT Weston. Na przestrzeni ostatnich lat zrealizował ponad 30 projektów w obszarze doradztwa teleinformatycznego, w tym liczne audyty i wdrożenia w zakresie Wytycznych IT KNF. Ponadto ma szerokie doświadczenie w budowie strategii IT, modeli usług IT oraz reorganizacji działów IT. W firmie JT Weston odpowiada za rozwój praktyki doradztwa zarządczego w obszarze IT oraz zgodności z wymogami regulacyjnymi.

Program
Sprawozdanie
Prelegenci
Firmy w programie
Patronat medialny
Powiadom znajomego
  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78