centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

Forum
XXII Forum ADO/ABI
Warszawa, 23.05.2017 Koordynator: Iwona Nowosielska

PRELEGENCI

Prelegenci | Piotr Kawczyński

Piotr Kawczyński

Piotr Kawczyński

Audytor wiodący systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO/IEC 27001, administrator bezpieczeństwa informacji posiadający wieloletnie doświadczenie w obsłudze oraz wdrażaniu systemów ochrony danych osobowych. Wykładowca Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Prelegent konferencji poświęconych technicznemu i informatycznemu zabezpieczeniu danych osobowych, również tych przetwarzanych w chmurze.

Prelegenci | Maciej Kawecki

Maciej Kawecki

Maciej Kawecki

Doktor nauk prawnych, urzędnik państwowy, nauczyciel akademicki, od 2016 r. doradca w gabinecie politycznym Ministra Cyfryzacji. W 2011 ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po ukończeniu studiów doktoranckich w 2016 na Uniwersytecie Jagiellońskim uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w dyscyplinie prawo europejskie. W latach 2015-2016 pracował w biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Od 2016 pełni funkcję doradcy w gabinecie politycznym ministra cyfryzacji gdzie odpowiada za koordynowanie krajowej reformy prawa ochrony danych osobowych. Adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych i Administracji Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie. Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych.

Prelegenci | Anna Kobylańska

Anna Kobylańska

Anna Kobylańska

Adwokat, wspólnik w kancelarii prawnej Kobylańska & Lewoszewski. Specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie ochrony danych osobowych, w tym w zagadnieniach prawnych związanych z przepisami unijnego Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Posiada też wieloletnie doświadczenie w doradztwie w zakresie prawa nowych technologii, e-commerce oraz ochrony własności intelektualnej. Autorka publikacji z zakresu prawa ochrony danych osobowych i ochrony przed naruszeniem prawa do znaków towarowych w Internecie. Wykładowca w Centrum Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza. Sześciokrotnie wyróżniana przez ranking Chambers and Partners: Europe, w kolejnych latach 2012 - 2017, w kategorii Telekomunikacja, Media, Nowe Technologie – Dane Osobowe

Prelegenci | Sławomir Kowalski

Sławomir Kowalski

Sławomir Kowalski

Adwokat, Senior Associate w kancelarii Maruta Wachta sp.j. Koordynator projektów ochrony informacji i danych osobowych w kancelarii Maruta Wachta sp.j. Specjalista w obszarze prawa ochrony danych osobowych i ochrony informacji. Jego praktyka koncentruje się na prawnych aspektach przetwarzania danych osobowych w systemach IT i złożonych modelach biznesowych. Jego doświadczenie projektowe w obejmuje m.in. zarządzanie projektami kompleksowego wdrożenia wymagań rozporządzenia ogólnego o ochronie danych osobowych w dużych organizacjach. Jego doświadczenie obejmuje także doradztwo w zakresie ochrony praw własności intelektualnej, w szczególności w obszarze prawa autorskiego, prawa znaków towarowych oraz domen internetowych, w tym reprezentację w postępowaniach karnych, cywilnych i arbitrażowych dotyczących naruszeń praw własności intelektualnej, tajemnic prawnie chronionych oraz czynów nieuczciwej konkurencji. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa własności intelektualnej i ochrony danych osobowych. Jest prelegentem na konferencjach branży IT.

Prelegenci | Marcin Lewoszewski

Marcin Lewoszewski

Marcin Lewoszewski

Jest radcą prawnym, wspólnikiem w kancelarii prawnej Kobylańska & Lewoszewski. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie ochrony danych osobowych i prawa nowych technologii. Na co dzień świadczy usługi prawne klientom z różnych sektorów gospodarki, a zwłaszcza tym, których działalność związana jest z nowymi technologiami. Wykłada na studiach podyplomowych poświęconych Zarządzaniu Bezpieczeństwem Informacji oraz Zastosowaniu Technologii Cloud Computingu w Modelowaniu Biznesowym, organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Wyróżniony przez ranking Chambers and Partners: Europe w kolejnych latach 2013 - 2017, w kategorii Telekomunikacja, Media, Nowe Technologie – Dane Osobowe. Znalazł się również w gronie laureatów rankingu Rising Stars 2015 – najlepiej zapowiadających się prawników w Polsce przed 35 rokiem życia, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna. Jest pierwszym Polakiem będącym Chairem IAPP KnowledgeNET - międzynarodowej organizacji International Association of Privacy Professionals, zrzeszającej prawników zajmujących się ochroną prywatności.

Prelegenci | Paweł Litwiński

Dr Paweł Litwiński

Paweł Litwiński

Adwokat, partner w kancelarii Barta Litwiński Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów, członek sekcji prawa własności intelektualnej Instytutu Allerhanda. Ekspert Komisji Europejskiej do spraw ochrony danych osobowych w umowach cloud computing. Członek Rady do spraw Informatyzacji II kadencji. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego UJ i Catholic University of America, Columbus School of Law, Washington. Autor i współautor licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu prawa ochrony danych osobowych, prawa nowych technologii i prawa telekomunikacyjnego, w tym komentarza do ustawy o ochronie danych osobowych (CH Beck, 2009, II wyd. 2013, III wyd. 2015, IV wyd. 2016), monografii „Ochrona danych osobowych w ogólnym postępowaniu administracyjnym” (Wolters Kluwer, 2009), a także pozycji p.t. „Prawo Internetu” (LexisNexis 2004, 2007), „Prawo reklamy i promocji” (LexisNexis 2007), monografii: „Media elektroniczne – współczesne problemy prawne” (2016), „Prywatność a jawność. Bilans 25-lecia i perspektywy na przyszłość” (2016), „Ochrona danych osobowych. Aktualne problemy i nowe wyzwania” (2007), „Ochrona danych osobowych w Polsce z perspektywy dziesięciolecia” (2007) oraz „Prawo umów elektronicznych” (2006). Prelegent na konferencjach, szkoleniach i kongresach związany z powyższą tematyką prawną. Wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i na Akademii Leona Koźmińskiego.

Program
Prelegenci
Patronat medialny
Powiadom znajomego
  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78