centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

seminarium
25 seminarium w cyklu MEDICA INFO "RODO W SEKTORZE ŚWIADCZENIA USŁUG ZDROWOTNYCH - PRZETWARZANIE DANYCH WRAŻLIWYCH A NOWE REGULACJE"
Warszawa, 20.02.2018 r. Koordynator: Iwona Nowosielska

PRELEGENCI

Prelegenci | Mariola Malicka

Mariola Malicka

Mariola Malicka

Radca Prawny Mariola Malicka ukończyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie i jest radcą prawnym wpisanym na listę w OIRP w Warszawie. Tematyką ochrony danych osobowych zajmuje się od lat. Przez kilkanaście lat pracowała jako prawnik dla międzynarodowych warszawskich korporacji zapewniając min. opiekę w zakresie ochrony danych osobowych. Aktualnie prowadzi własną kancelarię, która świadczy usługi swoim klientom w zakresie zapewnienia zgodności przetwarzania danych osobowych z przepisami. Specjalizuje się w obsłudze firm z branży internetowej, medycznej, spółdzielni mieszkaniowych i innych. Przeprowadza szkolenia dla firm z sektora prywatnego, administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, pisze poradniki, udziela tematycznych wywiadów (np. Medical Tribune, Gazeta Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, szkolenia dla PARP), a na co dzień prowadzi tematyczną witrynę internetową www.przetwarzaniedanych.pl.

Prelegenci | Piotr Najbuk

Piotr Najbuk

Piotr Najbuk

Piotr współpracuje z kancelarią Domański Zakrzewski Palinka od 2012 roku. Wcześniej pracował w czołowych polskich instytucjach finansowych, w których zajmował się modelowaniem i analizą finansową, zagadnieniem zabezpieczania należności i wdrażaniem regulacji ostrożnościowych KNF. Specjalizuje się w doradztwie dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą (rejestracja działalności, optymalizacja zatrudnienia, przekształcenia SP ZOZ-ów w spółki kapitałowe, tworzenie procedur wewnętrznych); realizował ponadto innowacyjne projekty związane z sektorem ochrony zdrowia m.in. na zlecenie wiodącej na rynku grupy ubezpieczeniowej i czołowej spółki telekomunikacyjnej, a także dla Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (uwierzytelnianie dokumentacji medycznej, outsourcing w dokumentacji medycznej). Piotr zajmuje się także doradztwem dla firm z sektora farmaceutycznego (reklama produktów leczniczych, rejestracja produktów leczniczych, mechanizm refundacyjny), prawem żywnościowym oraz doradztwem w zakresie prawa konstytucyjnego.

Prelegenci |Paulina Obrębska

Paulina Obrębska

Paulina Obrębska

Paulina zajmuje się doradztwem z zakresu prawa medycznego, w szczególności zagadnieniami dotyczącymi prowadzenia działalności leczniczej, kontaktów przedstawicieli zawodów medycznych z przemysłem farmaceutycznym oraz informatyzacją służby zdrowia. Prowadzi także kompleksowe doradztwo w zakresie tworzenia podmiotów leczniczych, w tym podmiotów wykonujących działalność telemedyczną. Przygotowuje opinie i rekomendacje dotyczące m.in. prowadzenia działalności marketingowych w odniesieniu do produktów leczniczych, wyrobów medycznych i tzw. produktów z pogranicza. Specjalizuje się ponadto w kwestiach związanych z funkcjonowaniem modeli systemów służby zdrowia, regulacjami e-zdrowia i ochrony danych osobowych. Paulina ukończyła z wyróżnieniem studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz Centrum Prawa Amerykańskiego przy Uniwersytecie Warszawskim.

Prelegenci |Kamil Więcek

Kamil Więcek

Kamil Więcek

Zawodowo branżą IT związany od 9 lat. Współtwórca wielu projektów wdrożeniowych i infrastrukturalnych, także projektów programistycznych (m.in dla Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT). Brał udział w projekcie wdrożenia systemu wymiany danych pomiędzy systemami EMR poprzez HL7 na rynek USA dla Seamless Medical Systems. Project manager, konsultant, ekspert do spraw bezpieczeństwa systemów IT w organizacji. Autor bloga http://itwmedycynie.pl

Prelegenci | Kajetan Wojsyk

Kajetan Wojsyk

Kajetan Wojsyk

Autor licznych publikacji dotyczących prawa informatycznego, praktyk szerokiego zastosowania informatyki w administracji. Od 1974 r. interesuje się informatyką i jej praktycznymi zastosowaniami. Doświadczenie w zakresie informatyzacji administracji zdobywał w Wyższej Szkole Pedagogicznej (później Akademii im. Jana Długosza) w Częstochowie. Od 1994 roku zajmował się informatyzacją Urzędu Miasta Częstochowy (UMC), pełniąc funkcję Informatyka Miejskiego. Kierowany przez niego zespół skutecznie wprowadzał do praktyki administracji publicznej rozwiązania informatyczne, nagradzane i stanowiące wzory do naśladowania.
W 2005 roku UMC zdobył Złoty Laur dla najlepiej zinformatyzowanej jednostki w kategorii administracja publiczna i instytucje użyteczności publicznej (konkurs Teleinfo – pisma profesjonalnych użytkowników informatyki i telekomunikacji). UMC był dwukrotnie finalistą konkursu Lider Informatyki (organizowanego przez tygodnik Computerworld) i laureatem tej nagrody w roku 2007. W tym samym roku UMC zdobył Złotą @ i międzynarodową nagrodę EuroCrest Award.
Nauczyciel akademicki, były pracownik Politechniki Częstochowskiej, Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, obecnie wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie.

Program
Prelegenci
Informacje organizacyjne
Formularz zgłoszeniowy
Patronat medialny
Powiadom znajomego
  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78