szkolenie on-line
SZKOLIMY JUŻ 32 LATA, ZAUFAŁO NAM PONAD 100 000 OSÓB

26
października
2022

NOWA USTAWA DEWELOPERSKA 2021. NOWE UMOWY DEWELOPERSKIE ORAZ ZMIANY W RELACJI DEWELOPER - POŚREDNIK – KONSUMENT

koordynator: Iwona Nowosielska

PARP dofinansowuje szkolenia CPI
W CPI SZKOLIMY ON-LINE więcej ...

Od 1 lipca 2022 roku, wejdzie w życie większość przepisów nowej ustawy dnia 20 maja 2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym. Nowa ustawa deweloperska znacznie zmieni dotychczasowe prawa i obowiązki stron procesu deweloperskiego, zmieniając utarte schematy prowadzenia inwestycji i dotychczasową standardowa treść umów deweloperskich.

Podczas szkolenia uczestnicy zostaną zapoznani ze najważniejszymi przepisami wprowadzonymi nową ustawa deweloperską – dowiedzą się jakie problemy mogą wiązać się z nowym Deweloperskim Funduszem Gwarancyjnym i na jakich zasadach banki będą prowadzić nowe rachunki powiernicze. Omówimy nowe regulacje związane z umowami rezerwacyjnymi czy ograniczeniami możliwości omijania dotychczasowych zapisów ustawy deweloperskiej. Porozmawiamy o nowych obowiązkach informacyjnych deweloperów i nowych uprawnieniach nabywców. Poruszymy też kwestie znaczenia zmian w prawie dla praktyki pośredników w obrocie nieruchomościami.

Szkolenie jest dedykowane profesjonalistom rynku nieruchomości, przygotowującym i prowadzącym sprzedaż lokali deweloperskich, w szczególności:
- deweloperom i inwestorom planującym rozpoczęcie nowych inwestycji deweloperskich,
- pracownikom działów sprzedaży i działów prawnych firm deweloperskich,
- pośrednikom w obrocie nieruchomościami.

Szkolenie przeprowadzi: Łukasz Łanoszka, radca prawny, Parter w Konieczny Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych, koordynujący zespół prawa nieruchomości, posiadający wieloletnie doświadczenie w sprawach dotyczących realizacji inwestycji deweloperskich i ich sprzedaży oraz doradztwa dla pośredników i konsumentów na rynku nieruchomościowym.

Czas trwania szkolenia: od 9:30 do ok. 15:30

  1. Nowa ustawa deweloperska – wprowadzenie do zmian.
  2. Deweloperskie Fundusz Gwarancyjny i środki ochrony wpłat nabywców – nowa organizacja przepływów finansowych.
  3. Nowa rola banku w finansowaniu i nadzorowaniu inwestycji.
  4. Zaktualizowane informacyjne dewelopera.
  5. Regulacje umów rezerwacyjnych.
  6. Nowe zapisy umów deweloperskich.
  7. Znaczenie zmian dla działów sprzedaży i pośredników w obrocie nieruchomościami.

Łukasz Łanoszka

Radca prawny (od 2014 r. członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie), Partner w Konieczny Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i American Law Program realizowanego przez Uniwersytet Jagielloński i Columbus School of Law – Catholic University of America.
W Kancelarii kieruje działem nieruchomości, w ramach którego specjalizuje się w kompleksowej obsłudze inwestycji deweloperskich i komercyjnych oraz doradztwie na rynku obrotu nieruchomościami. Pomaga także przedsiębiorcom przy najmie i komercjalizacji powierzchni biurowych i handlowych. Na co dzień doradza wiodącym deweloperom przy realizacji inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych, pomagając na wszystkich etapach inwestycji, od ustalenia ram organizacyjnych i finansowych dla wspólników i inwestycji, przez badanie i nabycie nieruchomości, przygotowanie i prowadzenie inwestycji aż po wsparcie procesu komercjalizacji sprzedaż lub wynajem pojedynczych lokali i całych obiektów.
Dla swoich klientów negocjował szereg umów dotyczących nabycia i realizacji inwestycji nieruchomościowych w całej Polsce – w tym między innymi (i) proces sprzedaży zespołu nieruchomości w centrum Krakowa, z przeznaczeniem pod zespół biurowy o ponad 80.000 m2 GLA, o łącznej wartości transakcji przekraczającej 100 mln PLN, (ii) nadzorował nabycie centrum handlowego w procedurze przygotowanej upadłości o wartości przekraczającej 100 mln PLN, a następnie nadzorował jego komercjalizacje, (iii) doradzał wiodącym europejskim funduszom inwestycyjnym przy nabywaniu lokali mieszkalnych i całych inwestycji mieszkaniowych na rynku PRS w Polsce, (iv) doradzał klientom przy negocjacji umów najmu kilkudziesięciu tysięcy m2 powierzchni biurowych i komercyjnych w całej Polsce, w tym na rynku warszawskim, krakowskim i wrocławskim.