centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYKONTAKT

Lista laureatów 2007

12 marca 2008 r. podczas TERAFORUM Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji w Centrum Olimpijskim po raz szesnasty ogłoszono wyniki Konkursu INFO STAR. Decyzją Kapituły Nagrody podczas tajnego głosowania elektronicznego, Laureatami INFO STAR 2007 zostali:

W kategorii Osiągnięcia Biznesowe
Jacek Murawski
- Dyrektor Generalny Dell Polska

W kategorii Rozwiązania Informatyczne
Tomasz Bagiński
- Reżyser animacji

W kategorii Propagowanie Informatyki
Profesor Krzysztof Diks
- Dyrektor Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej

Wyniki Konkursu ogłoszone zostały przez Organizatorów oraz Zaufanego Kapituły. Laureaci odebrali Nagrodę z rąk Pana Wicepremiera RP Waldemara Pawlaka.
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z uroczystości.

Poniżej przedstawiamy osoby nominowane do Nagrody INFO STAR za osiągnięcia w 2007 roku. Lista kandydatów uzgodniona została podczas posiedzenia Kapituły Konkursu w dniu 26 listopada 2007 roku. Nominacje otrzymali:

W kategorii: Osiągnięcia Biznesowe

W kategorii: Rozwiązania Informatyczne W kategorii: Propagowanie Informatyki


Jacek Murawski
Jacek Murawski studiował na Politechnice Berlińskiej, na której uzyskał dyplom z elektrotechniki, a także w Szwajcarii, gdzie zdobył tytuł MBA z IMD w Lozannie.
Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w 1988 roku za granicą, w niemieckim Soft-tronik Distribution GmbH. Od roku 1994 pracował na stanowiskach menedżerskich w Informix Software Inc., kolejno w Monachium i Rosji.
W 1997 roku Jacek Murawski związał się z firmą informatyczną Cisco Systems, najpierw jako Dyrektor Generalny w Polsce, następnie w Europie Środkowej. W latach 2005-2006 obejmował w Cisco w Belgii stanowisko Dyrektora Sektora Publicznego, odpowiedzialnego za współpracę z Europą Środkową, Afryką, Bliskim Wschodem, Rosją i Ameryką Łacińską. Przez kolejne dwa lata w firmie SAP AG w Szwajcarii pełnił funkcję Wiceprezesa ds. sektorów strategicznych na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.
Powyższe stanowiska są jednymi z bardziej znaczących, jakie udało się objąć obywatelowi naszego kraju w branży IT.
W paĽdzierniku 2007 roku Jacek Murawski wrócił do kraju, żeby poprowadzic polski oddział firmy Dell, gdzie odpowiada za sprzedaż, marketing i pomoc techniczną warszawskiego biura.
Doświadczenie w zakresie informatyki Jacek Murawski wykorzystuje również w działalności społecznej nastawionej na promocję Internetu i technologii cyfrowych w krajach rozwijających się. Współpracował z organizacjami międzynarodowymi, m.in. z Grupą E-Learning, przewodniczył e-Skills Certification Consortium w Brukseli.
Od 1999 roku należy do Polskiej Rady Biznesu.
Mieszka w Warszawie z żoną i synem. Oprócz informatyki jego pasją jest kolarstwo i muzyka jazzowa.

Grażyna Piotrowska-Oliwa
Grażyna Piotrowska-Oliwa ukończyła studia MBA w INSEAD (Executive MBA), jest także absolwentką Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz London School of Economics. Z sektorem telekomunikacyjnym jest związana od 2001 roku, początkowo jako dyrektor Departamentu Współpracy z Regulatorem w Telekomunikacji Polskiej, gdzie odpowiadała za kreowanie otoczenia regulacyjnego Grupy TP, zarządzanie ryzykiem regulacyjnym, udział w tworzeniu strategii rozwoju firmy oraz współpracę z organami polskiej administracji oraz organami Unii Europejskiej. W 2006 r. objęła stanowisko dyrektora wykonawczego ds. Strategii, Rozwoju i Oferty Hurtowej. W zakresie jej kompetencji znajdował się nadzór nad takimi obszarami jak współpraca międzyoperatorska, usługi hurtowe, Centrum Badawczo-Rozwojowe i sprawy regulacyjne. W dniu 28 marca 2007 r. Rada Nadzorcza PTK Centertel powołała Grażynę Piotrowską-Oliwa na nowego Prezesa Zarządu PTK Centertel.

Jacek Studencki
Jacek Studencki jest Prezesem Zarządu, Dyrektorem Generalnym i współzałożycielem spółki giełdowej Techmex S.A., działającej na rynku od 1987 roku i posiadającej ugruntowaną pozycję w branży IT. Kierowana przez niego spółka w ostatnich latach intensywnie rozwija się w obszarze zaawansowanych technologii satelitarnych - systemów informacji przestrzennej GIS.
Jacek Studencki był odpowiedzialny za przeprowadzenie udanej emisji akcji i wprowadzenie spółki Techmex na Giełdę Papierów Wartościowych. Był pomysłodawcą, inicjatorem i autorem koncepcji sfinansowania budowy w Polsce Centrum Satelitarnego, pozyskującego wysokorozdzielcze zobrazowania satelitarne z amerykańskiego satelity Ikonos. Nakreślenie i realizacja strategii rozwoju spółki w kierunku nowoczesnych technologii geoinformatycznych było jednym z największych sukcesów Jacka Studenckiego. Obecnie kierowany przez niego Techmex konsekwentnie buduje swoją pozycję w Polsce i za granicą jako dostawca zaawansowanych rozwiązań geoinformatycznych opartych na technologii satelitarnej.
Jacek Studencki jest cenionym menadżerem, którego zasługą jest nawiązanie efektywnej współpracy ze światowymi liderami technologicznymi branży IT - Toshiba, Novell, Cisco Systems, Microsoft oraz potentatami sektora geoinformatycznego - GeoEye (właściciel satelity Ikonos), Integraph, DigitalGlobe, Telespazio.
Jacek Studencki był wielokrotnie nagradzany za szeroką działalność pro-społeczną, do której zaliczają się liczne projekty wspierające Beskidzką Grupę GOPR oraz Tatrzański Park Narodowy. W roku 1998 otrzymał wyróżnienie "Postać Rynku 98" przyznane przez czasopismo Computer Reseller News Polska, a w roku 2004 został laureatem Platynowego Lauru Umiejętności i Kompetencji - nagrody przyznawanej wybitnym osobowościom i niekwestionowanym autorytetom, których działalność ma wymiar ponadregionalny.
Prywatnie Jacek Studencki jest pasjonatem narciarstwa - od ponad 10 lat organizuje zawody narciarskie "Puchar Prezesa Techmex w Narciarstwie Alpejskim", będące jedną z najważniejszych imprez sportowych branży informatycznej.

Tomasz Bagiński
Tomek Bagiński, rocznik 1976. rysownik. Jest artystą samoukiem. Porzucił studia architektoniczne dla robienia filmów. Pierwszy film studencki "Rain" wygrał w 1998 roku kilka lokalnych nagród i stał się przepustką do firmy Platige Image. Między 1999 i 2002 pracował z przerwami nad swoim poważnym debiutem krótkometrażowym - "Katedrą". Film zdobywa w 2002 roku główną nagrodę "Best Animated Short" na największym festiwalu animacji i efektów specjalnych SIGGRAPH, a rok póĽniej otrzymuje nominację do Oscara w kategorii krótki film animowany. W roku 2004 realizuje swój drugi film krótkometrażowy pt. "Sztuka spadania". W 2005 roku zdobywa nagrodę Jury na festiwalu SIGGRAPH, stając się jednocześnie pierwszym w historii festiwalu twórcą, który otrzymał obie główne nagrody. Potwierdzeniem sukcesu obu produkcji są nagrody i udział filmów i twórców na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach. W roku 2005 otrzymuje nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA w kategorii krótki film animowany.
W 2007 roku reżyseruje animacyjną oprawę spektaklu "Akademia Pana Kleksa" w Teatrze Roma. Również w 2007 ma premierę gra "WiedĽmin" dla której realizuje jako reżyser animacje wprowadzające i kończące grę.
W przerwach pomiędzy realizacją swoich autorskich projektów, pracuje nad efektami specjalnymi i animacją na potrzeby produkcji reklamowych i kinowych.

Maciej Popowicz
Maciej Popowicz - student piątego roku informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim.
Jest finalistą wielu prestiżowych konkursów programistycznych. Jako uczeń trzeciej klasy szkoły średniej zajął trzecie miejsce w Wielkiej Przesmyckiej - konkursie, w którym startują głównie studenci. Rok póĽniej był w ścisłym finale Olimpiady Informatycznej. Za swoje najcenniejsze informatyczne osiągnięcia uznaje jednak sukcesy, które odnosi wraz z Pawłem Olchawą i Michałem Bartoszkiewiczem w programowaniu zespołowym. W 2005 roku wygrali Zespołowy Międzynarodowy Konkurs Programistyczny, pokonując 600 drużyn z 59 krajów.
W 2006 roku Maciej wpadł na pomysł założenia portalu społecznościowego, który zrzeszałby przyjaciół ze szkolnej ławy. Wraz z kolegami z drużyny zaprogramował serwis nasza-klasa.pl, który w przeciągu roku zyskał sympatię ponad trzech milionów internautów.
Prywatnie zapalony snowboardzista i kolekcjoner dobrej muzyki.

Marek Borzestowski
Marek Borzestowski (ur. 1971 r.), wizjoner inteligentnych rozwiązań internetowych, współzałożyciel pierwszego w Polsce portalu "Wirtualna Polska". Absolwent Politechniki Gdańskiej, studiował także na Uniwersytecie Walijskim w Wielkiej Brytanii. Prace dyplomową pisał w Ośrodku Badań Nuklearnych w Karshlue.
Po obronie pracy dyplomowej w 1995 roku, rozpoczął pracę jako asystent na Politechnice Gdańskiej. W tym samym czasie założył portal "Wirtualna Polska" (www.wp.pl), w którym do 2004 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu.
W roku 2005 jako współfundator powołuje do życia Instytut Sobieskiego (www.instytutsobieskiego.org.pl), ośrodek analityczny typu think-tank. W tym samym roku zakłada kolejną firmę nowych technologii IneliWISE (www.inteliwise.com), która staje się liderem w zakresie rozwoju innowacyjnego oprogramowania opartego na algorytmach Sztucznej Inteligencji. Flagowym produktem firmy jest InteliWISE Avatar for Business - jedna z najbardziej zaawansowanych na świecie aplikacji tzw. 'Virtual Human' - wirtualny doradca, który umożliwia kontakt użytkownika ze stroną WWW poprzez naturalny dialog.
Awatar, w oparciu o wieloĽródłową bazę wiedzy oraz zaawansowane sieci semantyczne, rozpoznaje komendy wydane przez użytkownika w języku naturalnym (Natural Language Processing). Innowacyjność produktów InteliWISE polega na ich interaktywności dzięki najnowocześniejszym technologiom multimedialnym - dynamicznej animacji obrazu oraz wielojęzykowej syntezie mowy.
Pierwsze wdrożenie inteligentnego awatara nastąpiło w roku 2007. Wirtualna Stewardesa, na stronach PLL LOT udziela informacji oraz prowadzi biuro obsługi klienta. Produkt ten został uhonorowany "Szerokim Pasem" przez tygodnik Computerworld w konkursie na najciekawsze usługi, produkty i przedsięwzięcia rynku szerokopasmowego w Polsce podczas IV Forum na Rzecz Usług Szerokopasmowych. Produkty firmy wpisują się w rozwiązania Web3.0 / Semantic Web - inteligentnego Internetu przyszłości.
Borzestowski to także zapalony podróżnik, żeglarz oraz pilot (niebalonowy).

Paweł Wimmer
Ur. 1954. Z wykształcenia ekonomista, absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (Wydział Finansów i Statystyki). Pracował w Polskim Związku Esperantystów i Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1991 roku dziennikarz prasy informatycznej (Wydawnictwo Lupus - PCkurier i Enter; ZPR - Magazyn WWW; IDG Poland - PC World Komputer). Od 1996 roku prowadzi pierwszy w Polsce serwis poradnikowy dla webmasterów (Kurs języka HTML), od 2005 roku encyklopedię internetową Helionica, zaś od połowy 2006 roku blog Poradnik webmastera poświęcony technikom elektronicznego publikowania w Internecie. Promuje również w Sieci języki sztuczne (esperanto i interlingua). Informatyczne zainteresowania łączy z zamiłowaniami edukacyjnymi, którym poświęcone są przede wszystkim prowadzone przez niego serwisy internetowe. Autor 10 książek o charakterze poradnikowym z dziedziny informatyki i ponad tysiąca artykułów o tematyce komputerowej opublikowanych na łamach rozmaitych periodyków.

dr inż. Marek Miłosz
Dr inż. Marek MIŁOSZ jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Informatyki Politechniki Lubelskiej. Jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz był jego Wiceprezesem w dwóch poprzednich kadencjach. Pełni funkcję Przewodniczącego Koła PTI w Lublinie, a od 1997 roku jest Ogólnopolskim Koordynatorem ECDL (ang. European Computer Driving Licence - Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych). Jako OK ECDL zainicjował i rozwinął w Polsce (pod auspicjami PTI) system certyfikacji umiejętności użytkowników systemów informatycznych - ECDL.
Przez wiele lat pełnił funkcję przewodniczącego Rady Użytkowników Lubelskiej Miejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej LUBMAN, współtworząc miejską sieć komputerową w Lublinie.
Zajmuje się problemami projektowania, programowania i wdrażania systemów informatycznych, optymalizacją, symulacją procesów i ogólnie pojętymi inżynierskimi zastosowaniami informatyki. Jest autorem, współautorem lub redaktorem ponad 350 publikacji naukowych i dydaktycznych (w tym 35 książek) oraz 30 prac naukowo-badawczych i wdrożeniowych z zakresu zastosowań informatyki. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z podstaw informatyki, inżynierii oprogramowania, zarządzania projektami, sztucznej inteligencji i symulacji procesów. Kieruje zespołami realizującymi i wdrażającymi systemy informatyczne.

dr hab. Krzysztof Diks
Całe życie zawodowe związał z Wydziałem Matematyki, Informatyki i Mechaniki, na którym ukończył studia informatyczne, obronił doktorat i uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego. Jego badania dotyczą algorytmiki, a w szczególności algorytmicznej teorii grafów, obliczeń równoległych i rozproszonych, obliczeń odpornych na błędy. Opublikował ponad 50 prac naukowych. Jest współautorem popularnego podręcznika akademickiego "Algorytmy i struktury danych". Wspólnie z kolegami z Wydziału przetłumaczył na język polski światowe bestsellery algorytmiczne "Wprowadzenie do algorytmów i struktur danych" oraz "Sztukę programowania". Był promotorem ponad 70 prac magisterskich i 4 (wyróżnionych) doktoratów.
Od lat zaangażowany w edukację informatyczną, zarówno na poziomie akademickim, jak i szkolnym. Jest współautorem standardów kształcenia w zakresie informatyki oraz programu studiów informatycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Kierował projektem stworzenia portalu z elektronicznymi materiałami dydaktycznymi dla studiów informatycznych I i II stopnia. W projekcie brało udział blisko 500 pracowników z czterech uczelni: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Poznańskiej i Politechniki Warszawskiej. W ramach projektu przygotowano programy nauczania, sylabusy przedmiotów i materiały dydaktyczne do studiów informatycznych I i II stopnia, zarówno inżynierskich, jak i licencjackich. Portal z materiałami (wazniak.mimuw.edu.pl) jest otwarty i cieszy się wielką popularnością wśród studentów i nauczycieli akademickich (tysiące odwołań do portalu dziennie).
Popularyzator informatyki. Od roku 1993 (II Olimpiada Informatyczna) członek, a od roku 1999 przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej. Autor zadań olimpijskich i wychowawca pokoleń olimpijczyków. Przez Olimpiadę przewinęło się ponad 12000 młodych informatyków. Między innym jego zaangażowanie przyczyniło się do tego, że Polacy zdobyli 21 złotych, 22 srebrne i 17 brązowych medali Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej oraz dwukrotnie wygrali - Filip Wolski w roku 2006 i Tomek Kulczyński w roku 2007. Krzysztof Diks przewodniczył Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w roku 2005, która miała miejsce w Nowym Sączu (blisko 800 uczestników z ponad 60 krajów z całego świata). Olimpiada w Polsce została oceniona jako jedna z najlepszych w historii. Wspólnie z profesorem Janem Madeyem opiekuje się drużynami Uniwersytetu Warszawskiego w programowaniu zespołowym. Opiekun i nauczyciel mistrzów świata w programowaniu zespołowym w latach 2003 i 2007. Krzysztof Diks był inicjatorem pierwszego internetowego konkursu programistycznego "Pogromcy Algorytmów", który obecnie jest rozgrywany corocznie pod nazwą "Potyczki Algorytmiczne" (kilka tysięcy uczestników, dziesiątki tysięcy odwołań do strony zawodów dziennie, wyzywające i kształcące zadania).
Krzysztof Diks jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Żona Jolanta jest germanistką, syn Filip lekarzem, a córka Justyna studentką lingwistyki. Kibicuje czynnie polskim siatkarkom i siatkarzom. Uwielbia długie spacery ze swoim psem, biglem Sarą.

Patronat medialny Info Star 2007
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2015 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78