centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

seminarium
XLVII seminarium w cyklu Informatyka Korporacyjna
POLITYKA ZARZĄDZANIA OPROGRAMOWANIEM.
UWARUNKOWANIA ORGANIZACYJNE I PRAWNE
Warszawa, 08.07.2014 Koordynator: Elżbieta Janus

PRELEGENCI

Prelegenci | Anna Kobylańska

Anna Kobylańska

Anna Kobylańska

Adwokat, wspólnik w kancelarii prawnej Kobylańska & Lewoszewski. Specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie ochrony danych osobowych, w tym w zagadnieniach prawnych związanych z przepisami unijnego Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Posiada też wieloletnie doświadczenie w doradztwie w zakresie prawa nowych technologii, e-commerce oraz ochrony własności intelektualnej. Autorka publikacji z zakresu prawa ochrony danych osobowych i ochrony przed naruszeniem prawa do znaków towarowych w Internecie. Wykładowca w Centrum Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza. Sześciokrotnie wyróżniana przez ranking Chambers and Partners: Europe, w kolejnych latach 2012 - 2017, w kategorii Telekomunikacja, Media, Nowe Technologie – Dane Osobowe

Prelegenci |Sławomir Kowalski

Sławomir Kowalski

Sławomir Kowalski

Sławomir Kowalski jest aplikantem adwokackim i członkiem praktyki ochrony własności intelektualnej, nowych technologii i danych osobowych w kancelarii PwC Legal. Specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie prawa autorskiego, własności przemysłowej i ochrony danych osobowych. W codziennej praktyce uczestniczy w projektach dotyczących negocjowania i opiniowania umów dotyczących oprogramowania, know-how, znaków towarowych i innej własności intelektualnej, a także w projektach o charakterze spornym. Zajmuje się ponadto prawem pracy w kontekście problematyki ochrony danych osobowych i własności intelektualnej. Jego doświadczenie obejmuje udział w postepowaniach karnych, cywilnych i administracyjnych w sprawach o naruszenie praw do znaków towarowych, praw autorskich, zasad uczciwej konkurencji oraz tajemnicy przedsiębiorstwa. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest również absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Prelegenci | Andrzej Niemiec

Andrzej Niemiec

Andrzej Niemiec

Dr Andrzej Niemiec jest specjalistą w zakresie wdrażania norm dotyczących informatyki i systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Prowadzi również szkolenia pracowników z tego zakresu. W firmie PRIM-IT Andrzej Niemiec zajmuje się tworzeniem oprogramowania do wspomagania systemów zarządzania oraz doradztwem. Od 2000 roku współpracuje z Bureau Veritas Certification a od 20015 z SGS jako audytor wiodący z zakresu jakości (ISO 9001) i bezpieczeństwa informacji (ISO IEC 27001), jest również biegłym sądowym przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, Świdnicy i Warszawie a także biegłym skarbowym z zakresu informatyki. W roku 2001 został rzeczoznawcą Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Od 2016 roku jest biegłym z zakresu informatyki do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Od 2003 roku jest członkiem komitetu technicznego nr 171 Polskiego Komitetu Normalizacyjnego ds. sieci komputerowych i inżynierii oprogramowania. Wdrażał systemy zarządzania jakością i bezpieczeństwem informacji w wielu firmach. Prowadził audyty jakości i bezpieczeństwa informacji m.in. w firmach branży energetycznej, paliwowej i motoryzacyjnej w Polsce i za granicą. Wykonał i wdrożył autorski system do zarządzania procesem kontroli wewnętrznej w Dominet Bank (później PNB). W 2016 roku został międzynarodowym audytorem ISO IEC 15504 (SPICE). Jest autorem licznych publikacji w czasopismach naukowych i popularnonaukowych.

Prelegenci | Paweł Noga

Paweł Noga

Paweł Noga

Na początku kariery testował webserwisy i aplikacje mobilne, później zajął się walidacją hardware'u i dedykowanego mu oprogramowania, teraz uczestniczy w kontroli jakości projektów z dziedziny Deep Learningu. W Intelu pracuje w Artificial Inteligence Products Group, gdzie odpowiada za benchmarki wszystkich produktów oraz wsparcie zespołów deweloperskich, produktowych, marketingowych i współpracujących bezpośrednio z klientami. Poza testami zawodowo zajmuje się przekazywaniem wiedzy i doświadczenia studentom. Jestem wielkim fanem sposobu nauczania jaki praktykował Richard Feynman, tak więc jego prelekcje są oparte na praktycznych problemach, pełne anegdotek i niejednokrotnie zawierają proste i naiwne pytania, na które tylko wydaje nam się, że znamy odpowiedzi. Występował jako prelegent na kilkudziesięciu wydarzeniach związanych z branżą IT.

Prelegenci | Adam Roman

Adam Roman

Adam Roman

Pracownik naukowy Instytutu Informatyki UJ (dr nauk matematycznych w zakresie informatyki). Jego zainteresowania badawcze koncentrują się m.in. wokół testowania oraz zapewniania jakości oprogramowania. Certyfikowany tester (ISTQB Advanced Level - Full Certification), trener szkoleń dla biznesu, wykładowca akademicki przedmiotów z zakresu testowania i jakości oprogramowania. Członek Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, gdzie współpracuje m.in. nad międzynarodową normą ISO/IEC 29119 Software Testing Standard.

Prelegenci | Oskar Tułodziecki

Oskar Tułodziecki

Oskar Tułodziecki

Pan Oskar Tułodziecki jest partnerem w kancelarii K&L Gates gdzie kieruje działem własności intelektualnej. Praktykuje głównie w sprawach związanych z prawem własności intelektualnej i prawem mediów, a także z prawem cywilnym i gospodarczym. Oprócz doradztwa w zakresie prawa autorskiego i znaków towarowych, występuje w imieniu swoich klientów w sprawach dotyczących tajemnicy handlowej, ochrony danych osobowych oraz ochrony baz danych.
Pan Oskar Tułodziecki jest magistrem prawa oraz radcą prawnym, ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Od roku 2001 był arbitrem kolejnych kadencji w Komisji Prawa Autorskiego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od roku 2003 pan Tułodziecki współpracował z Instytutem Badań Literackich PAN oraz Polską Fundacją Upowszechniania Nauki, wykładając prawo mediów w ramach Podyplomowego Studium Komunikacji Społecznej i Mediów. W 2010 r. został powołany na członka Legal Sub-Group przy European Observatory on Counterfeiting and Piracy. Pan Tułodziecki jest radcą prawnym uznanym przez wiele prestiżowych rankingów m.in. Chambers, Legal 500, BestLawyers.com czy też Ranking Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej.

Program
Fotoreportaż
Prelegenci
Patronat medialny
Powiadom znajomego
  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78