szkolenie on-line

26
kwietnia
2022

UMOWY Z ZAKRESU CYBERBEZPIECZEŃSTWA

koordynator: Iwona Nowosielska

PARP dofinansowuje szkolenia CPI
W CPI SZKOLIMY ON-LINE więcej ...

Zapraszamy na szkolenie poświęcone jednemu z najważniejszych tematów, z jakim mierzy się biznes w 21 wieku – cyberbezpieczeństwu. Podczas webinarium omówimy zmiany prawne i trendy biznesowe w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz modelowania umów IT. Szkolenie poprowadzi jeden z najbardziej znanych praktyków prawa nowych technologii na polskim rynku – mec. Artur Piechocki, radca prawny, założyciel kancelarii APLAW, wieloletni doradca prawny w NASK, założyciel Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy PIIT.

Grupa docelowa:

 • Prawnicy wewnętrzni przedsiębiorstw (in-house).
 • Działy bezpieczeństwa w firmach.
 • Działy IT.
 • Działy wdrożeniowe oprogramowanie.
 • Działy ryzyka i compliance.
 • IOD Inspektorzy Danych.
 • Właściciele firm IT.
 • Start-upy i firmy innowacyjne.

Szkolenie poprowadzi: mecenas Artur Piechocki - radca prawny, założyciel kancelarii APLAW, prezes Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy PIIT
Radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych w zakresie Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i przemysłowej, prawie technologii informacyjnych oraz komunikacyjnych (ICT), ochronie danych i prywatności oraz cyberbezpieczeństwie. Posiada 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu audytów prawnych i doradztwie prawnym na rzecz spółek polskich i międzynarodowych, głównie z sektora IT, telekomunikacji i mediów.

Czas trwania szkolenia od 10:30 do ok. 14:00

Program

 • Cyberbezpieczeństwo – wprowadzenie oraz omówienie podstawowych pojęć. Co powinniśmy wiedzieć, aby zapewnić skuteczną obronę swoich danych i organizacji.
 • Aktualne obowiązki podmiotów objętych przepisami prawa z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego.
 • Co nas czeka w zakresie cyberbezpieczeństwa - planowane zmiany w przepisach, rozszerzenie zakresu przedmiotowego i podmiotowego obowiązków.
 • Zarządzanie ryzykiem z pogranicza RODO i cyberbezpieczeństwa, wzajemne przenikanie się przedmiotu ochrony.
 • Znane incydenty z zakresu cyberbezpieczeństwa.
 • Ransomware – globalny koszt w ciągu 10 lat to ponad 260 mld USD.
 • Najciekawsze sytuacje naruszenia bezpieczeństwa cybernetycznego.
 • Czy warto outsourcować cyberbezpieczeństwo?
 • Konstruowanie umów outsourcingowych z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Artur Piechocki

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i przemysłowej, prawie technologii informacyjnych oraz komunikacyjnych (ICT), ochronie danych i prywatności oraz cyberbezpieczeństwie. Posiada 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu audytów prawnych i doradztwie prawnym na rzecz spółek polskich i międzynarodowych, głównie z sektora IT, telekomunikacji i mediów.
Przez wiele lat pracował jako Doradca ds. prawnych i polityki domenowej rejestru PL w Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), reprezentując Rejestr w Polsce i w organizacjach międzynarodowych.
Ekspert Ministerstwa Cyfryzacji przy KPRM w pracach legislacyjnych trzech grup roboczych: ds. Internetu Rzeczy (IoT), Cyberbezpieczeństwa oraz Sztucznej Inteligencji (AI). Współzałożyciel i prezes Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), oraz współtwórca orzecznictwa domenowego w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej (KIG).

Jest ekspertem Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (European Network and Information Security Agency (ENISA) w zakresie doradztwa regulacyjnego, ochrony prywatności i danych osobowych. Należy do grona ekspertów EU CyberNet w zakresie cyberbezpieczeństwa. Współpracuje również z Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) oraz Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO), a w przeszłości Council of European National Top Level Domain Registries (CENTR). Był także uczestnikiem spotkań Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej (ITU). Jest członkiem International Association of Privacy Professionals (IAPP) oraz Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii (SPNT). Pełni rolę Chapter Chair na rynek polski z ramienia PrivacyConnect by OneTrust.
Prelegent podczas wielu konferencji dotyczących ochrony danych osobowych i RODO oraz cyberbezpieczeństwa. Autor kilkuset artykułów prasowych na łamach Rzeczpospolitej, Dziennika Gazety Prawnej, Magazynu ODO Ochrona Danych Osobowych i innych. Współautor książki „Domeny internetowe. Teoria i praktyka” wydanej przez Wolters Kluwer w 2020 r. Wykładowca w Szkole IT/TMT Centrum IP im. H. Grocjusza w Warszawie. Członek kolegium redakcyjnego Prawa Nowych Technologii C.H. Beck.
Prawnik rekomendowany corocznie przez międzynarodowe rankingi prawnicze Media Law International oraz Legal 500 EMEA w dziedzinie TMT oraz Data Protection & Privacy Protection.