3
grudnia
2024
BUDOWANIE EFEKTYWNEGO ZESPOŁU
31 dni do rozpoczęciakoordynator: Iwona Nowosielska
Budowa i doskonalenie zespołów pracowniczych budzą duże zainteresowanie współczesnych organizacji. Z badań naukowych wynika, że na powodzenie i efektywność organizacji oprócz czynników materialnych, technicznych i finansowych, istotny wpływ mają ludzie, ich umiejętności, kompetencje, możliwości oraz wyznawane wartości. Równie ważne są relacje między ludźmi, forma organizacji ich pracy oraz role jakie pełnią w zespole.
Warsztaty skierowane są przede wszystkim dla bibliotekarzy oraz pracowników instytucji kultury, którzy:
- chcą budować dobrze funkcjonujące zespoły,
- chcą skutecznie rozwiązywać problemy w swoim zespole,
- chcą rozwijać indywidualne i zespołowe kompetencje zawodowe, uwzględniając przy tym odmienność typów osobowości,
- poprzez współpracę i osiąganie maksymalnej satysfakcji, chcą wydobywać ukryty potencjał zespołu.
Podczas warsztatów wykorzystywane są, między innymi, następujące metody treningowe:
- Burza mózgów.
- Dyskusja.
- Studium przypadku.
- Odgrywanie ról.
- Interaktywna prezentacja.
- Ćwiczenia indywidualne i grupowe.
Szkolenie przeprowadzi: Paweł Pioterek, absolwent Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UMK w Toruniu. Od 1997 zatrudniony w Bibliotece Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu na stanowisku kustosz dyplomowany.
Czas trwania szkolenia: od godz. 9.00 do ok. 14.00
Przedstawienie zagadnień związanych z budowaniem efektywnego zespołu:
- Motywowanie.
- Kultura organizacyjna (normy, cele).
- Style kierowania i przywództwo.
- Delegowanie zadań.
- Komunikacja w zespole.
- Dyplom, czy kompetencje?
- Kreatywność.
- Role w zespole.
Paweł Pioterek
Pracownik Biblioteki Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na stanowisku kustosz dyplomowany. Jego praktyka koncentruje się wokół zagadnień psychologii zarządzania i marketingu bibliotecznego. Autor kilkudziesięciu artykułów i 3 skryptów: „Budowanie efektywnego zespołu w bibliotece”, „Plan marketingowy dla biblioteki fachowej” oraz „Technika pisania prac dyplomowych”. Prowadzi badania dotyczące satysfakcji użytkowników bibliotek oraz bibliotekarstwa w Hiszpanii. Jego doświadczenie obejmuje także szkolenia z zakresu budowania efektywnego zespołu, ról zespołowych oraz rozwiązywania konfliktów. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich pełniąc funkcję sekretarza Okręgu Wielkopolskiego. Laureat wielu nagród, m.in. Nagrody Głównej A. Wojtkowskiego dla najlepszego bibliotekarza Wielkopolski.
Termin i Miejsce
- Termin:
- 3 grudnia 2024
- Miejsce:
- szkolenie on-line
Koszt
- 690 zł + 23% VAT - przy zgłoszeniach przesłanych do dnia 22 listopada
- 790 zł + 23% VAT - przy zgłoszeniach przesłanych od dnia 23 listopada
Informacje dodatkowe
Powyższy koszt obejmuje: udział w zajęciach dla 1 osoby, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia w formacie PDF, zapewnienie platformy szkoleniowej i dostępu do szkolenia w czasie rzeczywistym, test połączenia, pomoc techniczną w razie potrzeby.
Warunkiem udziału jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (zakładka "Zgłoszenie"), faksem lub elektronicznie i otrzymanie drogą elektroniczną potwierdzenia udziału ze strony CPI. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.
Zapłata i Rezygnacja
Koszt udziału jest płatny na konto CPI, na podstawie potwierdzenia udziału. Faktury będą do odbioru podczas spotkania (przy szkoleniach on-line - elektronicznie).
Rezygnacja z udziału po 26 listopada 2024 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Centrum Promocji Informatyki. Rezygnacja możliwa jest tylko i wyłącznie w formie pisemnej.
Biuro Organizacyjne
00-203 Warszawa, ul. Bonifraterska 17, Biurowiec North Gate, recepcja XVI piętro,
tel. 506 178 228
e-mail:cpi@cpi.com.pl
e-Doręczenia: AE:PL-55387-14998-DEASJ-15