szkolenie on-line
SZKOLIMY JUŻ 32 LATA, ZAUFAŁO NAM PONAD 100 000 OSÓB

29
maja
2025

Szkolenie partnerskie Beck Akademia

Warsztat pracy Compliance Officera

4 dni do rozpoczęciakoordynator: Beata Kurpiewska

Szkolenie nakierowane jest na przekazanie praktycznych wskazówek dotyczących warsztatu pracy Compliance Oficera, wypracowanych na podstawie wieloletniego doświadczenia prelegenta zdobytego w pracy w spółkach prywatnych oraz w przedsiębiorstwach z udziałem Skarbu Państwa.

Compliance to sposób organizacji przedsiębiorstwa, polegający na stworzeniu odpowiedniej struktury i stosowaniu odpowiednich systemowych środków zapobiegawczych, które redukują ryzyko wystąpienia nieprawidłowości powstałych wskutek działania pracowników lub partnerów handlowych. Ma on zapobiec łamaniu regulacji prawnych, zasad prawa, dobrowolnie przyjętych regulacji i promować działanie zgodne ze standardami etycznymi.

W trakcie warsztatu prelegent scharakteryzuje najważniejsze zadania i wyzwania, które ma przed sobą osoba powołana na stanowisko Compliance Officera, czyli:

  • identyfikowanie i zarządzanie ryzykiem w organizacji,
  • praca nad zasadami i regulacjami wewnętrznymi i weryfikacja ich przestrzegania,
  • doradztwo w zakresie stosowania się do nowych obowiązków prawnych,
  • prowadzenie audytów wewnętrznych (lub współpraca z podmiotami, które je prowadzą),
  • nadzór nad system informowania o nieprawidłowościach w organizacji,
  • dbałość o etyczne działania pracowników i bezpieczną współpracę z kontrahentami.

Celem warsztatu jest przekazanie wiedzy oraz umiejętności- poprzez wykonanie praktycznych przykładów i ćwiczeń z zakresu zadań wykonywanych przez Compliance Oficera.

Opowiemy w jaki sposób rola Compliance Oficera wpisuje się w organizację i jej procesy biznesowe oraz w jaki sposób budować i rozwijać Compliance Management System (CMS).

Celem warsztatu jest przekazanie uczestnikom odpowiednich umiejętności praktycznych. Szkolenie to wzmocni kompetencje osób pracujących już w obszarze compliance, jak i tych, którzy aspirują do tej roli lub zostały wyznaczone do zadań związanych z whistleblowingiem.

W trakcie warsztatów dowiesz się m.in.:

  • Jaka jest rola i miejsce Compliance Officera w organizacji?
  • Jakie są podstawy prawne compliance?
  • Jakie inne normy i regulacje branżowe wpływają na pracę Compliance Officera?
  • Jaki jest status Compliance Oficera w organizacji?
  • Jakie obowiązki ma Compliance Oficera?
  • Jak mapować ryzyko w organizacji?
  • Jak wykrywać i rozpatrywać nieprawidłowości?
  • Jak weryfikować kontrahenta (m.in. w tym pod kątem AML i sankcji)?
  • Jakie są najnowsze trendy w compliance?
  • Jak rozwiązywać trudne sytuacje w pracy Compliance Oficera?
  • Jak prowadzić audyty compliance?
  • Jak rozmawiać w trakcie dochodzeń wewnętrznych/wyjaśniania nieprawidłowości?
  • Kiedy i jak rozmawiać z przedstawicielami organów publicznych?
  • Jak efektywnie dbać o interes organizacji?
  • Jak wdrażać skutecznie procedury wewnętrzne w organizacji – czyli jak dobrze napisać procedurę?

Warsztaty przeznaczone są dla specjalistów z zakresu compliance, jak i tych, którzy aspirują do tej roli oraz dla osób zarządzających organizacjami.

Dostęp do Systemu Legalis
Po szkoleniu otrzymasz 2-tygodniowy dostęp do Systemu Legalis Moduł Premium Prawo gospodarcze..

Bonus książkowy: Vademecum specjalisty ds. compliance Książka to niezbędne kompendium wiedzy dla osób zajmujących się szeroko rozumianym compliance. W praktyczny sposób omawia wiele obszarów działalności organizacji, w których mogą wystąpić naruszenia. Zawiera liczne przykłady, wskazówki oraz rekomendacje autorów, a także wzory procedur i polityk do pobrania. Bonus zostanie wysłany po szkoleniu. .

szkolenie zamknięte - zamawiam

Czas trwania szkolenia: od 10:00 do 15:00

  1. Rozwiązywanie trudnych sytuacji przez Compliance Oficera (75 min.)
  2. Jak prowadzić audyty komunikacji i dokumentacji? (45 min.)
  3. Kontakty z organami ścigania – kiedy i jak komunikować się z organami publicznymi? (15 min.)
  4. Wyjaśnianie nieprawidłowości – metody zbierania dowodów, zasady prowadzenia i dokumentacji rozmów z pracownikami (60 min.)
  5. Jak wdrażać skutecznie procedury wewnętrzne w organizacji - jak dobrze napisać procedurę? (90 min.)
    • Podstawowe elementy procedur.
    • Pułapki przy tworzeniu procedur.
    • Pisanie przykładowych procedur.
  6. Pytania od uczestników (15 min.)

szkolenie zamknięte - zamawiam

Oskar Filipowski

Compliance Officer Europe, Glenmark Pharmaceuticals.
Radca prawny. Compliance oficer z ponad 10 letnim doświadczeniem w prowadzeniu dochodzeń wewnętrznych w dużych przedsiębiorstwach polskich (zarówno prywatnych, jak i z udziałem SP) oraz międzynarodowych. Wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu compliance, autor publikacji. W swojej karierze wdrożył ponad 10 systemów whistleblowing w podmiotach różnej wielkości. W 2021 r. wyróżniony przez Instytut Compliance Tytułem Compliance Officer Roku.

szkolenie zamknięte - zamawiam

Termin i Miejsce

Termin:
29 maja 2025
Miejsce:
szkolenie on-line

Koszt

Koszt udziału jednej osoby wynosi:
  • 1050 zł + 23% VAT

Informacje dodatkowe

Powyższy koszt obejmuje: udział w zajęciach dla 1 osoby, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia w formacie PDF, zapewnienie platformy szkoleniowej i dostępu do szkolenia w czasie rzeczywistym, test połączenia, pomoc techniczną w razie potrzeby.

Warunkiem udziału jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (zakładka "Zgłoszenie"). Liczba miejsc ograniczona.

Organizatorem szkolenia jest Wydawnictwo C.H.Beck (Beck Akademia). Link do szkolenia oraz materiały szkoleniowe i certyfikat otrzymają Państwo od organizatora.

Szkolenia online odbywają się przy użyciu platformy Clickmeeting. Nie później niż na 2 godziny przed startem danego szkolenia do uczestników zostanie wysłany e-mail z zaproszeniem.

Zapłata i Rezygnacja

Koszt udziału jest płatny na konto Wydawnictwa C.H.Beck na podstawie proformy wystawionej po przyjęciu zgłoszenia.

Rezygnacja z udziału po 22 maja 2025 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury wystawionej przez Wydawnictwo C.H.Beck. Rezygnacja możliwa jest tylko i wyłącznie w formie pisemnej.

Szkolenie partnerskie Beck Akademia

Organizator szkoleń z dziedziny prawa i podatków. Oferuje szeroki zakres tematyczny organizowanych szkoleń. Dostarcza najwyższej jakości wiedzę dla prawników, studentów prawa i aplikantów, pracowników sektora publicznego, a także dla osób, które w swojej pracy opierają się na przepisach podatkowych i kadrowych. Beck Akademia zajmuje się również organizacją szkoleń zamkniętych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Prelegenci Beck Akademii to uznani praktycy i eksperci z wieloletnim doświadczeniem na rynku.

Współadministratorami danych osobowych są Wydawnictwo C.H.Beck Sp. z o.o. i Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. Dane przetwarzamy dla realizacji umowy, powiązanych obowiązków prawnych i organizacji szkolenia. Przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.

Biuro Organizacyjne

Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.
00-203 Warszawa, ul. Bonifraterska 17, Biurowiec North Gate, recepcja XVI piętro,
tel. 506 178 228
e-mail:cpi@cpi.com.pl
e-Doręczenia: AE:PL-55387-14998-DEASJ-15
Szkolenie realizowane przy współpracy z:
Wydawnictwo C.H.Beck Sp. z o.o.
00-203 Warszawa, ul. Bonifraterska 17,
tel. 22 311 22 22
e-mail:akademia@beck.pl
akademia.beck.pl
szkolenie zamknięte - zamawiam
Dane uczestnika
Dane płatnika

Zobowiązujemy się uregulować koszt udziału jednej osoby w spotkaniu:

Uczestnicy, których udział w spotkaniu jest finansowany ze środków publicznych w co najmniej 70%, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.) mogą uzyskać zwolnienie z VAT-u, na podstawie wypełnionego i przesłanego do CPI sp. z o.o. oświadczenia.

Skąd dowiedzieli się Państwo o spotkaniu:

Wyrażam zgodę na dostarczanie mi drogą elektroniczną informacji o rabatach, promocjach i aktualnej ofercie oraz materiałów marketingowo-informacyjnych przez Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.:



Zgoda może zostać odwołana w każdej chwili bez podania przyczyny, bez wpływu na zgodność z prawem działań, które wykonano na podstawie zgody przed jej odwołaniem.

Administratorem danych osobowych jest Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o., KRS: 0000208659, adres: ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa, tel.: 506178228, e-mail: cpi@cpi.com.pl, e-Doręczenia: AE:PL-55387-14998-DEASJ-15. Dane osobowe są przetwarzane w celu dokonania zgłoszenia udziału w szkoleniu oraz zawarcia umowy o udział w szkoleniu, realizacji tej umowy i jej rozliczenia, a także w celu prowadzenia kontaktu oraz w celu prowadzenia marketingu produktów i usług własnych. Wysyłka materiałów marketingowych z wykorzystaniem podanych kanałów komunikacji odbywa się na podstawie dodatkowej zgody wyrażonej na podstawie przepisów szczególnych dot. e-prywatności. Dane mogą być również przetwarzane w celu ustalenia, dochodzenia lub obrony przed ewentualnymi roszczeniami. Dane osobowe udostępniane będą wyłącznie podmiotom świadczącym usługi na naszą rzecz, w tym patronom i sponsorom. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo wniesienia sprzeciwu, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną w dowolnym momencie, przy czym wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem działań, jakich dokonano przed jej wycofaniem na jej podstawie. Więcej informacji w Polityce Prywatności.